Ecenter Copernicup 2018 rozegrane rozstanie już w ten weekend. Z tej okazji organizatorzy zawodów zaprezentowali nam podział na grupy, w jakich mierzyć się ze sobą będą poszczególne drużyny. Ponadto w ostatniej chwili doszło także do zmiany na liście uczestników.

Z rywalizacji niespodziewanie wycofało się tomorrow.gg, które w połowie stycznia rozstało się z dwoma zawodnikami i od tego czasu nie było w stanie ponownie skompletować swojego składu. Miejsce wicemistrzów Pucharu Polski Cybersport zajął wobec tego ALSEN-Team, który jeszcze w grudniu pozyskał graczy TeamExceed. Rywalami tej ekipy w grupie D będą m.in. Off-Mode oraz PRIDE Academy.

Najciekawiej zapowiada się jednak rywalizacja w grupie A. Znalazło się w miejsce chociażby dla Izako Boars, PACT i Venatores, które jeszcze kilka miesięcy temu rywalizowały na największych krajowych imprezach, ale ostatnio przeszły naprawdę poważne roszady personalne. Wobec tego toruński lan będzie pierwszą okazją, by na żywo móc zobaczyć te odnowione formacje w akcji.

Układ grup prezentuje się następująco:

Grupa A Grupa B Grupa C Grupa D
GROM Clan THE LEG1ON Ecenter Team ALSEN-Team
Izako Boars Pompa Team Academy SlavFire Kopunio
PACT PRIDE Talent Academy SLAVGENT Off-Mode
Venatores SEAL Esports Tygrysy Sajsona PRIDE Academy

Druga edycja Ecenter Copernicup odbędzie się 3 i 4 lutego w mogącej pomieścić 8 tysięcy osób hali sportowo-widowiskowej „Arena Toruń". Łącznie do wygrania podczas zawodów będzie 35 tysięcy złotych, która to kwota zostanie rozdysponowana między poszczególnych uczestników.