Faza grupowa rozgrywanego w Toruniu Ecenter Copernicup 2018 zakończona. Dzięki temu poznaliśmy już pełną listę ćwierćfinalistów, do której dołączyły cztery formacje – SLAVGENT, PRIDE Academy, Tygrysy Sajsona oraz Kopunio. Te dwie ostatnie nie doznały ponadto goryczy porażki.

Jest to o tyle ciekawe, że mówimy tutaj o miksowych składach stworzonych przy okazji kujawsko-pomorskiej imprezy. Potencjalne problemy z brakiem zgrania nie przeszkodziły jednak ani zespołowi Pawła "saja" Pawelczaka, ani też drużynie Kopunio, w której znajdziemy m.in. Grzegorza "SZPERO" Dziamałka z Kinguin. Obie te ekipy okazały się bezkonkurencyjne, chociaż oczywiście miały swoje problemy.

Nieco mniej szczęścia miały sformowane niedawno Off-Mode i ALSEN-Team. Zwłaszcza ci ostatni mogą mówić o kompletnej katastrofie, gdyż w przeciągu całej soboty aż trzykrotnie opuszczali serwer jako pokonani. Podobnym "osiągnięciem" pochwalić się może Ecenter Team, ale należy pamiętać, że tę formację organizatorzy turnieju sklecili na krótko przed samym Copernicupem i jej celem nie był raczej końcowy triumf.

Końcowy układ tabel oraz wyniki prezentują się następująco:

Grupa C Grupa D
# Drużyna M W P # Drużyna M W P
1. Tygrysy Sajsona 3 3 0 1. Kopunio 3 3 0
2. SLAVGENT 3 2 1 2. PRIDE Academy 3 2 1
3. Vex.esport EC 3 1 2 3. Off-Mode 3 1 2
4. Ecenter Team 3 0 3 4. ALSEN-Team 3 0 3

Wyniki

Wyniki

Ecenter Team 12:16 Vex.esport EC ALSEN-Team 20:22 PRIDE Academy
SLAVGENT 13:16 Tygrysy Sajsona Kopunio 16:10 Off-Mode
Tygrysy Sajsona 16:7 Vex.esport EC Kopunio 16:13 ALSEN-Team
Ecenter Team 2:16 SLAVGENT Off-Mode 3:16 PRIDE Academy
Vex.esport EC 11:16 SLAVGENT Off-Mode 16:4 ALSEN-Team
Ecenter Team 17:19 Tygrysy Sajsona PRIDE Academy 14:16 Kopunio

Już za chwilę rozpoczną się ćwierćfinały, w których poza czterema wyżej wymienionymi ekipami zobaczymy także Venatores, SEAL Esports, Izako Boars oraz Codewise Unicorns. Pary tej fazy zawodów prezentują się następująco:

Venatores vs PRIDE Academy Codewise vs Tygrysy Sajsona
Izako Boars vs Kopunio SEAL Esports vs SLAVGENT

Wszystkie spotkania Ecenter Copernicup 2018 oglądać można na prywatnym kanale Piotra „izaka” Skowyrskiego oraz na oficjalnym kanale Copernicup na Twitchu, który znajduje się pod tym adresem.