Ze starego składu OpTic Gaming ostał się tylko trener formacji, Chet "ImAPet" Singh. Amerykańska organizacja zaprezentowała właśnie nową drużynę, w której znaleźli się między innymi René "cajunb" Borg oraz Kristian "k0nfig" Wienecke.

Do zespołu powrócił Peter "stanislaw" Jarguz, który opuścił szeregi OpTic na rzecz Teamu Liquid w lutym ubiegłego roku. To właśnie 23-letni Kanadyjczyk będzie dowodził nowo zaprezentowaną formacją. Oprócz duetu, który do niedawna reprezentował barwy North, w składzie znalazł się również zawodnik tamtejszej akademii, Nicklas "gade" Gade oraz były gracz Misfits Gaming, Shahzeb "ShahZaM" Khan.

Losy dotychczasowej dywizji CS:GO OpTic przez długi czas były wielką niewiadomą. Sytuacja zaczęła się klarować dopiero wczorajszego wieczoru, kiedy dowiedzieliśmy się, że zespół opuścił Oscar „mixwell” Cañellas. Kilkanaście godzin później świat obiegła natomiast informacja, że Emil „Magisk” Reif zasilił szeregi Astralis. O ile w przypadku wspomnianej dwójki sprawa jest już jasna, o tyle jeśli chodzi o Adama "friberga" Friberga, Aleksiego "allu" Jalliego i Kevina "HS'a" Tarna wciąż pozostajemy w niewiedzy, bowiem organizacja nie wystosowała w ich sprawie żadnego oświadczenia.

Co warte odnotowania, Nicklas "gade" Gade nadal jest związany kontraktem z North Academy. Duńska organizacja wypożyczyła go do OpTic tylko na kolejny sezon ESL Pro League. Gade powróci do swojego zespołu 1 października.

Skład OpTic wygląda następująco:

  • Peter "stanislaw" Jarguz
  • Shahzeb "ShahZaM" Khan
  • Kristian "k0nfig" Wienecke
  • Nicklas "gade" Gade
  • René "cajunb" Borg
  • Chet "ImAPet" Singh - trener