STS
fot. ESL

Długie godziny wielkich emocji. W Polsce nie brakuje świetnych rozgrywek esportowych

W kategorii Rozgrywki Roku w Polish Esport Awards dokonano trzech wyróżnień. Wygrać oczywiście może tylko jedna. Która? Esportowe turnieje i ligi działają na podobnych zasadach do tych z tradycyjnie pojmowanego sportu. Ich celem jest dostarczenie niezapomnianych emocji widzom, a najlepszym drużynom stworzenie okazji do rywalizacji na najwyższym poziomie. Nic dziwnego, że w Polsce pojawia się […]

W kategorii Rozgrywki Roku w Polish Esport Awards dokonano trzech wyróżnień. Wygrać oczywiście może tylko jedna. Która?

Esportowe turnieje i ligi działają na podobnych zasadach do tych z tradycyjnie pojmowanego sportu. Ich celem jest dostarczenie niezapomnianych emocji widzom, a najlepszym drużynom stworzenie okazji do rywalizacji na najwyższym poziomie. Nic dziwnego, że w Polsce pojawia się coraz więcej takich turniejów.

Esportowe rozgrywki 2017 roku to nagroda dla najlepszych rozgrywek esportowych. Dokonując trzech nominacji, kapituła doceniła największe i najbardziej prestiżowe ligi, które zapewniają drużynom największy prestiż, a widzom – najlepszą rozrywkę.

Nominowani w kategorii rozgrywki roku

ESL Mistrzostwa Polski

Rozgrywki będące drzwiami do międzynarodowej kariery. Zarówno w Counter-Strike: Global Offensive, jak i w League of Legends mistrzowie zapewniali sobie awans do europejskich turniejów. Dodatkowo uczestnicy fazy zasadniczej w CS:GO przez trzy miesiące otrzymywali pensje, których suma wyniosła 120 000 złotych. W 2017 odbyły się dwa sezony – jeden z nich zakończył się w ESL Arenie w Katowicach, a drugi w łódzkiej Atlas Arenie.

Polska Liga Esportowa

W 2017 roku doczekaliśmy się dwóch sezonów Polskiej Ligi Esportowej. Po raz pierwszy w historii, polskie drużyny mogły rywalizować łącznie o ponad pół miliona złotych! Polska Liga Esportowa, co tydzień gromadziła ok. 150 000 unikalnych użytkowników na platformie Twitch.tv.

Puchar Polski Cybersport

Turniej który pozwala drużynom awansować do ESL Mistrzostw Polski i pokazać się szerszej publiczności. W 2017 roku PPC kończyło się podczas wielkich wydarzeń – Intel Extreme Masters i Poznań Game Arena, dzięki czemu uczestnicy grali przed wielotysięczną publicznością. PPC jest kontynuacją rozgrywek sygnowanych przez Cybersport, których historia sięga 2005 roku.


Głosować na najlepsze rozgrywki możesz na stronie polishesportawards.pl. Przypominamy, że głosowanie potrwa do 14 lutego, a kolejnego dnia, na stadionie Legii Warszawa, odbędzie się gala, na której poznamy zwycięzców w dziesięciu kategoriach.

Tagi: , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Wszystko zaczęło się od kafejek – historia polskiego esportu

Początki polskiego esportu datuje się na 1997 rok, gdy w kafejkach internetowych rozgrywano po lokalnej sieci pierwsze turnieje w Quake, a pierwszy (u...