Zakończono właśnie pierwszy etap IEM World Championship Katowice 2018 w StarCraft 2. Spośród 64 uczestników Ro76 wyłoniono najlepszą dwunastkę, która dołączy w fazie grupowej do zakwalifikowanych wcześniej zawodników. Co ciekawe, zachowany został perfekcyjny balans ras, bowiem w czwartek i piątek w akcji zobaczymy ośmiu Terran, ośmiu Zergów i ośmiu Protossów.

Pierwszą połowę uczestników fazy grupowej poznaliśmy jeszcze przed rozpoczęciem katowickiej imprezy. Gracze tacy jak Artur "Nerchio" Bloch i Mikołaj "Elazer" Ogonowski zapewnili sobie udział w rozgrywkach poprzez kwalifikacje online, ale druga połowa uczestników została wyłoniona w ciągu ostatnich dwóch dni.

Grupa A Grupa B Grupa C Grupa D
ShoWTimE uThermal Impact Elazer
GuMiho Dark Rogue Classic
Dear INnoVation Nerchio sOs
Maru Hurricane Serral Trap
TY Solar Zest HeRoMaRinE
SpeCial TRUE Neeb Ryung

Faza grupowa turnieju SC2 na IEM Katowice zostanie podzielona na dwa dni. Na czwartek zaplanowano wszystkie spotkania grup A i B, natomiast w piątek odbędą się zmagania w ramach C i D. Drugi dzień tego etapu będzie rozgrywany już przed publicznością zgromadzoną w Audytorium Międzynarodowego Centrum Kongresowego.

Relację z IEM World Championship Katowice w StarCraft 2 można śledzić w serwisie Cybersport.pl. Transmisja dostępna będzie na antenie ESL.TV Polska.