Już dziś o godzinie 11:30 rozpoczną się zmagania w ramach fazy grupowej IEM World Championship Katowice 2018. 24 zawodników StarCraft 2 będzie rywalizować o miejsce w sobotnich playoffach, ale tylko dwunastu z nich zdoła awansować do kolejnej fazy. Na dziś zaplanowano zmagania w grupach A i B, w których znalazło się dziewięciu Koreańczyków, Niemiec, Holender i Meksykanin.

Grupa A Grupa B Grupa C Grupa D
ShoWTimE uThermal Impact Elazer
GuMiho Dark Rogue Classic
Dear INnoVation Nerchio sOs
Maru Hurricane Serral Trap
TY Solar Zest HeRoMaRinE
SpeCial TRUE Neeb Ryung

Pierwsza połowa fazy grupowej w całości odbędzie się w czwartek. Po zakończeniu dzisiejszych spotkań poznamy pierwszych sześciu zawodników, którzy zagrają w drabince finałowej, przy czym zwycięzcy grup znajdą się od razu w ćwierćfinałach. Etap ten rozgrywany jest w systemie każdy z każdy, co oznacza, że uczestnicy zagrają po pięć spotkań.

Początek rozgrywek w grupie A zaplanowano na godzinę 11:30, zaś zmagania w ramach grupy B rozpoczną się około godziny 17:30. Jednocześnie rozgrywane będą po trzy mecze.

Relację z IEM World Championship Katowice w StarCraft 2 można śledzić w serwisie Cybersport.pl. Transmisja dostępna będzie na antenie ESL.TV Polska.