Już dziś o awans do playoffów IEM World Championship Katowice 2018 powalczy dwóch Polaków. Artur "Nerchio" Bloch i Mikołaj "Elazer" Ogonowski wystąpią przed rodzimą publicznością w Audytorium Międzynarodowego Centrum Kongresowego. Obaj będą musieli zmierzyć się z aż pięcioma przeciwnikami w systemie każdy z każdym. Jeśli znajdą się w najlepszej trójce swoich grup, to zagwarantują sobie występ w fazie finałowej mistrzostw.

Piątkowe rozgrywki rozpoczną się od grupy C, w której oprócz Nerchio znaleźli się Impact, Serral, Zest, Neeb oraz mistrz WCS Global Finals, Rogue. Polak zagra na scenie Audytorium już w inauguracyjnym spotkaniu grupy, a jego przeciwnikiem będzie amerykański Protoss.

Druga połowa dnia rozpocznie się od meczu Elazer kontra HeRoMaRinE, również rozgrywanym na scenie Audytorium. Później naprzeciw reprezentanta Team QLASH staną także Classic, sOs, Trap oraz Ryung.

Polacy muszą się znaleźć w Top 3 swoich grup, by awansować do playoffów. Jeśli uda im się zająć pierwsze lokaty, to zostaną rozstawieni od razu w drugiej rundzie drabinki finałowej. Awans zależeć będzie także od wyników pozostałych graczy, gdyż etap grupowy odbywa się w systemie Round Robin.

Relację z IEM World Championship Katowice w StarCraft 2 można śledzić w serwisie Cybersport.pl. Transmisja dostępna będzie na antenie ESL.TV Polska.