Artur "Nerchio" Bloch żegna się z mistrzostwami StarCraft 2 na Intel Extreme Masters World Championship 2018. Polak przegrał trzy mecze grupowe i choć etap ten jeszcze się nie zakończył, to już nie ma szans na awans do kolejnej fazy.

Nerchio rozpoczął dzień od wyjątkowo wyrównanego pojedynku z Neebem. Obaj zawodnicy grali na identycznym poziomie, jednak minimalnie lepszy okazał się Amerykanin. Dużo mniejszy opór zawodnik Red Bulla postawił Zestowi, który nie miał żadnych problemów z pokonaniem Polaka. Ten zdołał się odbić od dna wygrywając z Impactem. Niestety jego los przypieczętował mistrz ostatniego WCS Global Finals, Rogue.

Nerchio po czterech kolejkach miał na swoim koncie jedno zwycięstwo i trzy porażki, przez co stracił nawet matematyczne szanse na awans. Nawet jeśli nasz rodak wygra swoje ostatnie spotkanie, czyli mecz z niepokonanym dotąd Serralem, to nie znajdzie się już w pierwszej trójce, a uniemożliwiają to wyniki pozostałych graczy.

O awans wciąż walczy pięciu innych zawodników z grupy C, a sytuacja w tabeli nie jest jeszcze klarowna. Gwarantowany awans mają już Serral i Rogue, którym udało się wygrać trzy mecze, choć nie wiadomo jeszcze, który z nich znajdzie się na szczycie grupy.

Relację z IEM World Championship Katowice w StarCraft 2 można śledzić w serwisie Cybersport.pl. Transmisja dostępna będzie na antenie ESL.TV Polska.