Na placu boju w turnieju StarCraft 2 na IEM World Championship Katowice 2018 pozostało już tylko dwunastu zawodników. Wśród nich znalazł się tylko jeden gracz spoza Korei. Joona "Serral" Sotala zajmując pierwsze miejsce w grupie C trafił bezpośrednio do ćwierćfinałów. Oprócz Fina w akcji zobaczymy m.in. mistrza WCS Global Finals, obrońcę tytułu sprzed roku, czy zwycięzcę ósmego sezonu IEM.

Faza grupowa zdecydowanie należała do Koreańczyków. Z ośmiu Foreignerów tylko jednemu udało się awansować, choć blisko play-offów znalazł się także Amerykanin Neeb. Niestety Polacy, czyli Artur "Nerchio" Bloch i Mikołaj "Elazer" Ogonowski zajęli ostatnie miejsca w swoich grupach i pożegnali się z turniejem, choć mieli okazję zagrać przed polską publicznością zgromadzoną w Audytorium Międzynarodowego Centrum Kongresowego.

Faza pucharowa IEM Katowice w StarCraft 2 rozpocznie się o godzinie 12:00, a wszystkie osiem dzisiejszych meczów odbędzie się jeden po drugim. W pierwszej kolejności rozegrane zostanie spotkanie Trapa z Darkiem, a następnie zobaczymy mecze Dear kontra Impact, Hurricane kontra Rogue oraz sOs kontra Maru. Na zwycięzców czekają już kolejno Serral, Classic, TY i Solar. Ostatni sobotni mecz zaplanowano na godzinę 22:30.

Relację z IEM World Championship Katowice w StarCraft 2 można śledzić w serwisie Cybersport.pl. Transmisja dostępna będzie na antenie ESL.TV Polska.