Przed nami kolejny weekend pełen emocji związanych z rozgrywkami jednej z najbardziej prestiżowych lig LoL-a na świecie. Dzisiejszego wieczoru rozpocznie się siódma już kolejka wiosennej rundy NA LCS 2018. Aktualnie pierwsze miejsce w zestawieniu samotnie okupują zawodnicy Echo Fox, ale ich przewaga nad drugim zespołem wciąż jest niewielka i wszystko może jeszcze ulec zmianie.

Harmonogram pierwszego dnia siódmej kolejki NA LCS 2018 Spring Split:

Sobota, 3 marca
23:00 Team Liquid vs 100 Thieves Bo1
Niedziela, 4 marca
00:00 Team SoloMid vs FlyQuest Bo1
01:00 Cloud9 vs Counter Logic Gaming Bo1
02:00 Golden Guardians vs Echo Fox Bo1
03:00 Clutch Gaming vs OpTic Gaming Bo1

W inauguracyjnym spotkaniu siódmego tygodnia NA LCS zobaczymy Team Liquid oraz 100 Thieves. Zdecydowanie będzie to najciekawszy i najprawdopodobniej najbardziej wyrównany mecz, który zobaczymy pierwszego dnia. Liquid wydawało się być głównym pretendentem do zwycięstwa wiosennej rundy NA LCS, ale ostatnimi czasy jest niesamowicie niestabilne. Stojące z drugiej strony barykady 100 Thieves poradziło sobie w ubiegłym tygodniu wręcz fantastycznie, dlatego też można oczekiwać, że to "Złodzieje" zgarną kolejne punkty ligowe.

Następnie na arenie pojawią się reprezentanci Teamu SoloMid oraz FlyQuest. W przypadku tego pojedynku z łatwością można wskazać murowanego faworyta. TSM w ostatniej kolejce pokazał, że uporał się ze swoimi problemami i udowodnił, że wciąż trzeba się z nim liczyć. FlyQuest z kolei prezentuje się aktualnie strasznie przeciętnie i nic nie wskazuje na to, żeby nagle zaczęli zwyciężać z topowymi zespołami.

Później Cloud9 podejmie walkę z niegdyś wybitnym Counter Logic Gaming, które obecnie jest kompletnie bez formy i naprawdę słabo radzi sobie w północnoamerykańskiej lidze. Z kolei Sneaky i jego kompani są na ten moment jednymi z głównych faworytów do triumfu w play-offach i z pewnością nie pozwolą sobie na wpadkę jaką byłaby porażka z CLG.

Około godziny 2:00 na scenę wyjdą zawodnicy Golden Guardians oraz Echo Fox. Jeśli chodzi o ten mecz to tutaj również bez większego problemu da się wskazać zdecydowanego faworyta. Echo Fox jest na fali i absolutnie dominuje w NA LCS, podczas gdy Golden Guardians nie potrafi odbić się od dna i najprawdopodobniej do końca tego splitu nie zobaczymy w tej kwestii jakiejkolwiek zmiany.

Dzień zakończy się pojedynkiem OpTic Gaming z Clutch Gaming. Zespół Arrowa jest aktualnie w strasznym dołku i udaje mu się zwyciężać tylko z najsłabszymi ekipami NA LCS. Dodatkowo ostatni pojedynek OpTic z Clutch Gaming zakończył się pewnym zwycięstwem drużyny Febivena, która w ubiegłych tygodniach prezentuje naprawdę wysoki poziom.

Wszystkie pojedynki siódmej kolejki NA LCS 2018 Spring Split będziecie mogli obejrzeć z polskim komentarzem na kanale ESL.TV Polska. Szczegółowe informacje na temat rozgrywek znajdziecie natomiast w naszej relacji tekstowej.