Za nami pierwsza połowa sobotnich rozgrywek w ramach IEM World Championship Katowice 2018 w StarCraft 2. Rozegrano cztery spotkania pierwszej rundy play-offów i tym samym poznaliśmy wszystkich ćwierćfinalistów turnieju. W ciągu 24 godzin poznamy mistrza świata Intel Extreme Masters.

Już pierwszy mecz dostarczył sporych emocji. Trap rozpoczął mecz z Darkiem od dwóch gładkich zwycięstw, lecz Zerg po chwili się ocknął i zdołał wygrać kolejne dwie mapy. Protossowi jednak udało się powstrzymać przeciwnika przed dopełnieniem comebacku. Już wkrótce Trap zagra w ćwierćfinale z ostatnim Foreignerem w turnieju, Serralem.

Drugie spotkanie również okazało się wyrównane. Choć Impact może się pochwalić prawdopodobnie najlepszą formą w swojej karierze, to nie wystarczyło mu umiejętności, by wygrać z bardziej doświadczonym na międzynarodowych turniejach Dearem. Kolejnym rywalem Protossa będzie Classic.

Mecz Hurricane konra Rogue był dziś jedynym, który nie zakończył się wynikiem 3:2. Obecny mistrz WCS Global Finals, Rogue, zupełnie zdeklasował swojego przeciwnika nie dając mu najmniejszych szans na awans. Sam Hurricane od początku sprawiał wrażenie zrezygnowanego i pozbawionego motywacji do walki.

Ostatni mecz rundy był zdecydowanie najbardziej emocjonujący. Mistrz IEM Katowice z 2014 roku stanął naprzeciw jednego z najbardziej utalentowanych Terran w historii, Maru. Protoss rozpoczął od gładkiego zwycięstwa na pierwszej mapie, a Maru zdobył kolejna dwa oczka. Gdy już się wydawało, że Terran zamknie mecz po czterech mapach, sOs zdecydował się na all-ina z użyciem Void Rayów i Shield Battery pod bazą rywala. Na piątej mapie Maru znalazł się w tragicznej sytuacji i wszystko wskazywało na to, że przegra, jednak mimo sporego deficytu w supply postawił wszystko na jedną kartę i desperacki atak z użyciem SCV. Protoss nie zdołał powstrzymać tej nawały, a Maru awansował do ćwierćfinału, w którym czekał Solar.

Ćwierćfinały IEM Katowice 2018 rozpoczną się już wkrótce. Wszystkie cztery mecze tej rundy odbędą się dziś, a ostatnie spotkanie zaplanowano na godzinę 22:30. Zwycięzcy zagrają jutro w półfinałach w Spodku przed wielotysięczną publicznością.

Relację z IEM World Championship Katowice w StarCraft 2 można śledzić w serwisie Cybersport.pl. Transmisja dostępna będzie na antenie ESL.TV Polska.