Wiemy już, kto otworzy niedzielne rozgrywki StarCraft 2 w Spodku. Do pierwszego półfinału IEM World Championship Katowice 2018 awansowali Joona "Serral" Sotala oraz Kim "Classic" Doh Woo, którzy w bardzo dobrym stylu pokonali swoich dzisiejszych przeciwników.

Pierwszy ćwierćfinał dostarczył widzom zgromadzonym w Audytorium Międzynarodowego Centrum Kongresowego masę emocji. Ostatni Foreigner w stawce znalazł się w bardzo złej sytuacji gdy przegrał dwie pierwsze mapy z rzędu. Wydawało się, że nie ma już szans na odbicie się od dna, zwłaszcza biorąc pod uwagę jego nerwowe zachowanie. Serral jednak zdołał się podnieść z kolan i wygrać trzy partie z rzędu, broniąc tym samym honoru zawodników spoza Korei.

Drugi ćwierćfinał był już dość jednostronny. Faworyt, Classic, gładko pokonał Deara, który kilka godzin wcześniej stoczył ciężki pojedynek z Impactem. Były reprezentant SKT T1 stracił w tym spotkaniu tylko jedną mapę, jednak porażka ta wynikała przede wszystkim z nieszablonowej taktyki Classica i ogólnie chaotycznej rozgrywce po obu stronach.

Serral i Classic zmierzą się ze sobą w Spodku, przed wielotysięczną publicznością, w niedzielę o godzinie 11:00. Zwycięzca tego pojedynku awansuje do wielkiego finału, w którym do zdobycia będzie nagroda główna w wysokości 150 000 dolarów.

Relację z IEM World Championship Katowice w StarCraft 2 można śledzić w serwisie Cybersport.pl. Transmisja dostępna będzie na antenie ESL.TV Polska.