W Audytorium Międzynarodowego Centrum Kongresowego wyłoniono ostatnich dwóch półfinalistów IEM World Championship Katowice 2018. W niedzielę w Spodku zagrają Lee "Rogue" Byung Ryul i Cho "Maru" Seong Ju, którzy triumfowali w widowiskowych ćwierćfinałach. Dołączą oni do Serrala i Classica, którzy awans wywalczyli sobie kilka godzin wcześniej.

W pierwszym TvZ wieczoru spotkali się TY i Rogue. Ciężko było wytypować faworyta tego meczu. Z jednej strony TY był obrońcą tytułu sprzed roku i najlepiej zarabiającym zawodnikiem SC2 sezonu 2017, a z drugiej strony Rogue to obecny mistrz WCS Global Finals. Ostatecznie lepszy okazał się Rogue.

W drugim pojedynku byliśmy świadkami zaciętej rywalizacji do samego końca. Obaj zawodnicy wymieniali się druzgoczącymi ciosami, jednak przez większość czasu nie sposób było ocenić, kto wysuwał się na prowadzenie. Nawet sytuacje pozornie beznadziejne były szybko obracane o 180 stopni. Po czterech grach triumfował Maru i to właśnie on zamknął sobotnie rozgrywki.

Pierwszy półfinał IEM Katowice rozpocznie się o godzinie 11:00. Na godzinę 12:30 zaplanowano drugi półfinał, natomiast mecz o tytuł mistrzowski odbędzie się około 14:15. Wszystkie trzy starcia odbędą się przed wielotysięczną widownią zgromadzoną w Spodku.

Relację z IEM World Championship Katowice w StarCraft 2 można śledzić w serwisie Cybersport.pl. Transmisja dostępna będzie na antenie ESL.TV Polska.