Jak co roku StarCraft 2 zagości w katowickim Spodku, gdzie przed wielotysięczną publicznością wystąpi czterech najlepszych zawodników IEM World Championship 2018. O godzinie 11:00 zobaczymy w akcji ostatniego Foreignera w turnieju, Serrala, który podejmie Classica. Półtorej godziny później odbędzie się pojedynek między Rogue a Maru. Wielki finał zaś zaplanowano na godzinę 14:15.

Resztę świata w play-offach IEM Katowice reprezentuje jedynie Serral. Skromny i spokojny Fin rozegrał wyjątkowo emocjonujący i zacięty ćwierćfinał z Trapem, a przez długi czas borykał się z własnymi nerwami. Ostatecznie jednak pokonał Koreańczyka na przekór oczekiwaniom. Classic zaś nie miał żadnych problemów w meczu z Dearem, któremu udało się wygrać tylko jedną mapę.

Widowiskowo zapowiada się też drugi półfinał. Zagra w nim obecny mistrz świata, Rogue, któremu rundę wcześniej udało się wyeliminować obrońcę tytułu na IEM Katowice, TY. Maru zaś pokonał powracającego do szczytowej formy Solara, który po meczu nie ukrywał złości i rozczarowania.

Relację z IEM World Championship Katowice w StarCraft 2 można śledzić w serwisie Cybersport.pl. Transmisja dostępna będzie na antenie ESL.TV Polska.