Zakończyliśmy oba półfinały IEM Katowice 2018 w StarCraft 2. Już zaraz o tytuł mistrzowski i nagrodę glówną w wysokości 150 000 dolarów zagrają Kim "Classic" Doh Woo i Lee "Rogue" Byung Ryul, którzy w doskonałym stylu pokonali swoich rywali w poprzedniej rundzie mistrzostw.

Pierwszy półfinał był teatrem jednego aktora. Choć Serral jest w doskonałej formie, to nie poradził sobie z doświadczonym Koreańczykiem. Zaważyły niepotrzebne błędy i nerwy Fina, który był jedynym zawodnikiem spoza Korei grającym w play-offach IEM World Championship 2018. Classic gładko wygrał trzy mapy z rzędu i po raz pierwszy od ponad dwóch lat znalazł się w wielkim finale międzynarodowego turnieju.

Drugi półfinał okazał się znacznie bardziej wyrównany i emocjonujący. Maru rozpoczął pojedynek od dwóch zwycięstw, ale Rogue się nie poddał. Trzecia mapa padła łupem Zerga, a Terran został zdecydowanie wytrącony z równowagi. Maru został zaskoczony taktyką Rogue na czwartej mapie i stracił kolejną szansę, by zakończyć spotkanie. Wkrótce potem mistrz WCS Global Finals wykonał pełny comeback i wyeliminował ostatniego Terrana z turnieju

Wielki finał z udziałem Classica i Rogue rozpocznie się o godzinie 14:15. Zwycięzca otrzyma 150 000 dolarów.

Relację z IEM World Championship Katowice w StarCraft 2 można śledzić w serwisie Cybersport.pl. Transmisja dostępna będzie na antenie ESL.TV Polska.