Zealots adrd Hots
fot. DreamHack/Abraham Engelmark

Polacy w finale HGC Western Clash! Zealots lepsze od Tempo Storm

Mamy Polaków w finale HGC Western Clash! Zealots z Adrianem „adrd” Wójcikiem i Maksymem „Mopsio” Szczypą w składzie zwyciężyło Tempo Storm w finale drabinki przegranych i powalczy o największe trofeum tych zawodów! Liderzy amerykańskiego rankingu muszą zadowolić się najniższym stopniem podium i 15 tys. nagrody za zajęcie trzeciego miejsca.

Zealots 3 : 1 Tempo Storm
Mapy: Odlewnia Volskaya Podniebna Świątynia Wieże Zagłady Grobowiec Pajęczej Królowej

Szybko okazało się, że to starcie nie będzie tak łatwą przeprawą dla drużyny Polaków, jak mecz z Fnatic. Pokazały to pierwsze minuty na Odlewni Volskaya, podczas których to Tempo Storm rozdawało karty. „Zeloci” na szczęście zdołali odrobić straty w 10. minucie i ostatecznie to oni zdołali zwyciężyć po 23-minutowej bitwie. Podniebna Świątynia należała już niemal w pełni do TS. Po niespełna 16 minutach podopieczni Kali wyrównali stan serii.

Dwie kolejne potyczki były już znacznie lepsze w wykonaniu Zealots. Mimo iż 10 pierwszych minut obydwu map zapowiadało wyrównane starcia, w tym momencie ekipa Mopsia ruszała z kopyta i rozpoczynała dominację na mapie. Wieże Zagłady trwały niewiele ponad 18 minut, natomiast w Grobowcu Pajęczej Królowej „Zeloci” zwyciężyli po niespełna trzynastu minutach.

Wygrana Zealots nad TS oznacza również, że na Mid Season Brawl powędruje w ręce HGC EU. Jedną z nagród za zwycięstwo w HGC Western Clash jest bowiem slot dla swojego regionu w turnieju w środku sezonu, a ponieważ o mistrzostwo powalczą reprezentanci Europy, to na MSB zagra dodatkowa ekipa ze Starego Kontynentu.

Przed Zealots już tylko jedno wyzwanie. O mistrzostwo HGC Western Clash adrd i kompani powalczą z Teamem Dignitas. Faworytem tego spotkania pozostaje triumfator zeszłorocznych zmagań, jednak z pewnością „Zelotów” stać na niespodziankę. Pokazali to chociażby podczas ostatniej rundy HGC EU, kiedy pokonali JayPLa i kompanów. Wielki finał HGC Western Clash możecie obejrzeć z polskim komentarzem na kanale Michała „theWilQ” Kamockiego lub z angielskim na oficjalnej transmisji Blizzarda. Po więcej informacji na temat rozgrywek zapraszamy do naszej relacji tekstowej.

Tagi: , , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close
Team Ascent Celaver

Team Ascent lepsze od Delusion Team White w półfinale PPC w LoL-a

Drugi półfinał Pucharu Polski Cybersport dobiegł końca. Po trzech potyczkach ostatecznie zwycięstwem cieszyć mogą się reprezentanci Teamu Ascent, któr...