Ostatnie nie najlepsze wyniki G2 Esports zebrały wreszcie swoje żniwo. Ofiarami rozczarowującego okresu okazali się Richard "shox" Papillon oraz Edouard "SmithZz" Dubourdeaux, którzy wylądowali na ławce rezerwowych. Na testy do francuskiej formacji przybył natomiast Óscar "mixwell" Cañellas.

Od momentu sformowania w lutym ubiegłego roku G2 częściej zawodziło niż zadziwiało. Francuski super skład, który miał rzucić na kolana całą CS-ową scenę, tylko trzykrotnie zdołał sięgnąć po triumf na którejś z prestiżowych imprez. Jeszcze słabiej wyglądało to w tym roku – na ogół Francuzi kończyli rywalizację co najwyżej w pierwszej rundzie play-offó, zaś na Intel Extreme Masters Katowice 2018 w ogóle nie wyszli z grupy.

Zmiany wydawały się zatem konieczne. Z pierwszą drużyną pożegnał się jej prowadzący Richard "shox" Papillon, który został przesunięty na rezerwę. Jego miejsce, przynajmniej na jakiś czas, zajmie mixwell, który na początku lutego rozstał się z OpTic Gaming. Hiszpan będzie w najbliższych tygodniach testowany, ale dopiero po swoim powrocie ze światowych finałów WESG 2017. Z kolei rolę IGL-a przejmie najbardziej doświadczony członek zespołu, Nathan "NBK-" Schmitt.

Do roszad doszło również w pionie szkoleniowym. Z posadą trenera pożegnał się SmithZz, który również skończył jako rezerwowy. Jego obowiązki przejmie dotychczasowy menadżer ekipy, Jérôme "NiaK" Sudries. Asystować mu będzie natomiast Niclas "enkay J" Krumhorn. Do tej pory Niemiec pełnił funkcję analityka, od teraz zaś będzie trenerem technicznym.

W tej sytuacji skład G2 Esports będzie prezentować się następująco:

  • Nathan "NBK-" Schmitt
  • Dan "apEX" Madesclaire
  • Kenny "kennyS" Schrub
  • Alexandre "bodyy" Pianaro
  • Óscar "mixwell" Cañellas – testy
  • Jérôme "NiaK" Sudries – trener
  • Richard "shox" Papillon – rezerwa
  • Edouard "SmithZz" Dubourdeaux – rezerwa

Sama organizacja już teraz zastrzegła w oficjalnym komunikacje, że obecna wersja składu nie jest ostateczna. Wiele zależy od tego czy gra zespołu ulegnie poprawie. W przeciwnym wypadku brana pod uwagę jest kolejna zmiana prowadzącego lub też nawet przywrócenie shoxa do drużyny.