Kilka godzin temu jak grom z jasnego nieba spadła informacja o rezygnacji Oleksandra "s1mple'a" Kostylieva z udziału w WESG 2017. To z kolei postawiło jego kolegów z Teamu Ukraine w bardzo trudnej sytuacji. I to trudnej na tyle, że nasi wschodni sąsiedzi mogą w ogóle na chińską imprezę nie pojechać.

Przypomnijmy, że światowe finały World Electronic Sports Games rozpoczną się już we wtorek nad ranem polskiego czasu. Dlatego też Ukraińcy nie mają zbyt wielkiego pola manewru jeśli chodzi o znalezienie zastępstwa dla gwiazdora Natus Vincere. Wszystko zatem zależy od s1mple'a i jego ostatecznej decyzji:

Jeśli s1mple nie uzna dziś, że jednak pojedzie na WESG, Team Ukraine nie będzie w stanie wystartować – przyznał za pośrednictwem mediów społecznościowych Vlаdуslаv "bondik" Nеchуроrchuk, jeden z członków drużyny. – Nie mamy czasu, by znaleźć piątego gracza i załatwić dla niego wizę. Ponadto markeloff przegapił już swój lot do Chin. Wszystko wyjaśni się ostatecznie dziś wieczorem – dodał.

Team Ukraine awans na światowe finały WESG 2017 zapewnił sobie podczas europejskich eliminacji, w których zajął pierwsze miejsce. Zespół bondika w drodze po zwycięstwo pokonał m.in. BIG, Fnatic oraz GODSENT.


AKTUALIZACJA: Najwyraźniej namowy Ukraińców nie przekonały Kostylieva do zmiany zdania. Dosłownie przed chwilą bondik potwierdził bowiem, że Team Ukraine zmuszony został do wycofania się z WESG 2017 z powodu niemożności skompletowania składu.

Niestety nie jesteśmy w stanie wystartować w Chinach – przyznał Nеchуроrchuk. – Chciałbym podziękować wam wszystkim za wsparcie. Dawaliśmy z siebie wszystko i walczyliśmy o ten wyjazd do samego końca. Jednocześnie chciałbym przeprosić wszystkich naszych kibiców. Przykro nam wszystkim, a mi szczególnie, że musimy opuścić zawody tej rangi – zakończył.