Cykl "Tydzień z ALSEN Team" rozpoczynamy od artykułu, przedstawiającego historię organizacji, która na e-sportowej scenie działa już od kilku lat. Z poniższego tekstu dowiecie się wiele ciekawostek, o początkach działalności, reprezentantach drużyny, czy też ludziach, którzy dbają o jej rozwój. Zachęcamy do lektury, a także oczekiwania na kolejne publikacje, związane z ALSEN Team.
Początki
Powstanie takiej organizacji, jak ALSEN Team nie wiąże się z szybką decyzją, podjętą z dnia na dzień. To dłuższy proces, który wymagał wielu rozmów między osobami zarządzającymi, a także późniejszym sponsorem tytularnym. Jako początek działań można uznać 2007 rok, kiedy Adrian "Crashu" Fadecki poznał się z Igorem "Gorranem" Długoszem. Obaj byli zafascynowani grą FarCry, przez co znaleźli wspólny język i to przede wszystkim oni byli inicjatorami powstania ALSEN Team.
Przez lata wspólnej gry poznawali kolejne osoby, stawali na podium wielu turniejów, przez co zwiększały się ich wymagania. Najpierw dołączyli do Grom Mutligaming Team, który z czasem się rozwijał i pozyskiwał nowe dywizje. W połowie 2008 roku do zespołu dołączył Mateusz "Satan" Mitas, dzięki któremu powstawały kolejne sekcje, grające w: Call of Duty: World at War i Modern Warfare 2.
Osiągnięcia zawodników spowodowały, że Igor Długosz zaproponował następny krok w rozwoju organizacji, który okazał się skuteczny. Po rozmowach z przedstawicielami sieci sklepów komputerowych Alsen doszedł do porozumienia i w 2010 roku wystartowała strona zespołu ALSEN Team, który pod swoimi skrzydłami miał wcześniej wymienione dywizje CoD-a.
Zawodnicy po wygraniu turnieju w Poznaniu.
Pierwsze sukcesy
Długo nie było trzeba czekać na sukcesy pod nową nazwą. Zawodnicy świetnie radzili sobie w turniejach online, ogrywając wielu dobrych przeciwników. Niewiele później gracze Call of Duty 2 wygrali rozgrywki LAN Poznań 2K10. Na kartach historii ALSEN Team wpisali się wówczas: Łukasz "lackyyy" Stychno, Mariusz "Funny" Gałązka, Damian "dwr" Zadworny, Damian "SAMURAY" Macias i Adam "NazGhul" Wróblewski, którzy jako pierwsi w barwach organizacji osiągnęli coś w zawodach offline.
Przez lata działalności przedstawiciele zespołu świetnie radzili sobie nie tylko na polskim podwórku, o czym będziecie mogli przeczytać w innym tekście z naszego cyklu. Za największy sukces w historii organizacji uznaje się jednak wyjazd Łukasza "Zjacera" Zająca na finały FIFA Interactive World Cup do Dubaju, który zakończył tam zmagania na piątym miejscu w grupie.
Ludzie
Na sukcesy zawodników pracują także osoby z zarządu oraz te, pomagające w codziennym działaniu. Przez lata różni ludzie tworzyli tę organizację. Począwszy od Igora i Adriana, o których pisaliśmy wyżej, w działanie zespołu angażowali się też: Maciej "AmaroW" Pałac i Wojciech "Aets" Berent. Obaj zakończyli współpracę z ALSEN na początku 2013 roku, a Crashu jeszcze wcześniej, bo w sierpniu 2012 roku. Przed Intel Extreme Masters w Katowicach, gdzie drużyna miała stoisko dołączył Paweł "Pawcio" Watemborski, który wcześniej był związany z UniversalSoldiers.
Była dywizja Call of Duty 4.
Od czerwca 2012 w zespole działa także Sebastian "saix" Sietler, który razem z Pawciem i Igorem Długoszem tworzą zarząd. To dzięki nim dołączają kolejne dywizje, czy sponsorzy, a ALSEN się rozwija. Są też osoby odpowiedzialne za treści i grafiki: Bartłomiej "Bsg" Sekowski, Patrycja "inn" Tęcza, Adrian "Apollo" Wawryków oraz Patryk "patriquus" Grądys. Przez prawie rok, żeńskimi dywizjami opiekowała się Aleksandra Timoszek, która nie tak dawno postanowiła zakończyć przygodę z e-sportem.
Dywizje
W historii drużyny nie można zapomnieć o zawodnikach, którzy wielokrotnie przynosili nam emocje na różnych platformach, występując nie tylko w polskich, ale również zagranicznych turniejach. Przez cały okres działalności w barwach ALSEN Team mogliśmy zobaczyć dywizje: Call of Duty, Counter-Strike 1.6 (męską i żeńską), Counter-Strike: Source, Trackmania, League of Legends, FIFA, Counter-Strike: Global Offensive (męską i żeńską) oraz Dota 2 (żeńską).
Obecnie organizację reprezentuje pięć sekcji: CS:GO (męska i żeńska), Dota 2 (żeńska), FIFA oraz Call of Duty 4. Jedne są bardziej aktywne, inne mniej, ale każda może pochwalić się różnymi sukcesami na swoich platformach.
Zawodnicy CS-a po wygraniu turnieju Cracow Games Spot.
Sponsorzy
Wysyłanie zawodników na turnieje lanowe i działanie zespołu nie byłoby możliwe bez sponsorów. Od początku działalności sponsorem tytularnym jest Alsen, jednak są też inne firmy, wspierające organizacje. W grudniu 2012 roku dołączyło Ozone Gaming Gear, czyli producent sprzętu dla graczy. Na informacje o kolejnych markach, które zdecydowały się na sponsoring ALSEN Team musieliśmy czekać do lipca 2013 roku.
Wówczas ogłoszono, że organizacja rozpoczyna współpracę z: nVidia, Hyper X, Chieftec oraz AOC. Obecnie jest sześć firm, pozwalających na rozwój i płynne działanie, a jednocześnie wysyłanie zawodników na turnieje w naszym kraju i poza jego granicami.
Przyszłość
To prowadzi do jeszcze bardziej profesjonalnego funkcjonowania ALSEN Team. Jego menedżerowie mają wiele pomysłów, które będą realizowane w bliższej i dalszej przyszłości. Nie tak dawno wystartował sklep, w którym można kupić lifestylowe ciuchy, a o kolejnych projektach na bieżąco będziemy informowani za pomocą strony fanowskiej organizacji, na którą serdecznie zapraszamy.
Liczna ekipa ALSEN Team odwiedziła Poznań Computer Sport Games LanParty w grudniu 2013 roku.