Ostatnie niepowodzenia, które były udziałem CLG Red, znalazły wreszcie swój finał. Podjęto bowiem decyzję o zmianie szkoleniowca, którym dotychczas był Cody "cubed" Thaw. Teraz jego rolę przejmie Abraham "abE" Fasli, który przez najbliższe tygodnie będzie testowany przez żeńską ekipę.

W ostatnich miesiącach północnoamerykańską formację opuściły dwie najbardziej doświadczone zawodniczki – Stephanie "missharvey" Harvey oraz Christine "potter" Chi. Miało to oczywiście swój wpływ na wyniki drużyny, która podczas niedawnego Intel Challenge Katowice 2018 zajęła ostatnie miejsce w swojej grupie. Było to niesamowicie rozczarowujące, zwłaszcza że rok temu zespół dotarł aż do półfinału.

Głową za ten rezultat zapłacił cubed, który z CLG Red związany był od czerwca ubiegłego roku, ale nie odniósł z ekipą tą żadnych większych sukcesów. – Życzę dziewczynom powodzenia w przyszłości. Mam nadzieję, że znajdą odpowiednią osobę, która da im to, czego potrzebują, by znów odnosić sukcesy i powrócić na należne im miejsce – stwierdził Amerykanin w oświadczeniu przygotowanym dla serwisu Dust2.us.

Od teraz funkcję trenera, przynajmniej przez jakiś czas, pełnić będzie abE. 25-latek w przeszłości miał okazję wystąpić wraz ze Splyce na MGL Major Columbus 2016, od dłuższego czasu jednak znajduje się poza czołówką amerykańskiej sceny. Teraz pomoże on żeńskiemu składowi Counter Logic Gaming w przygotowaniach do zbliżającego się Copenhagen Games 2018, ale nie wiadomo jeszcze czy uda się wraz z nim do Danii.

W tej sytuacji skład CLG Red prezentuje się następująco:

  • Diane "di^" Tran
  • Benita "bENITA" Novshadian
  • Jennifer "refinnej" Le
  • Emma "Emy" Choe
  • Lily "ProMise9k" Chen
  • Abraham "abE" Fasli – testowany trener