Kilkanaście dni temu informowaliśmy, że Invizy Esport zatrudniło międzynarodowy skład Counter-Strike: Global Offensive. Teraz okazuje się, że mieszana ekipa będzie jedyną reprezentującą polską organizację, gdyż krajowy zespół Invizy został właśnie rozwiązany oraz zwolniony z dotychczasowych kontraktów.

Formacja Piotra "PeTeRa" Wielgórskiego w ostatnich miesiącach przeszła przez poważne zmiany kadrowe, które nie pozwoliły jej na dobre ustabilizować swojej formy. Mimo to pod koniec ubiegłego miesiąca mogliśmy oglądać drużynę w online'owej fazie 3. sezonu Pucharu Polski Cybersport. Co więcej, była ona blisko wywalczenia awansu do etapu lanowego, ale ostatecznie w decydującym meczu musiała uznać wyższość tomorrow.gg. Niedawno Invizy bezskutecznie walczyło też o przepustkę do zamkniętego etapu eliminacji do Polskiej Ligi Esportowej.

W związku z zaistniałą sytuacją poszczególni gracze, którzy dotychczas byli związani pod jednymi barwami, uznali, że nie chcą kontynuować wspólnej gry i każdy z nich podążył swoją drogą. Sama organizacja nie wyklucza, że w przyszłości ponownie zatrudni zawodników z Polski, jednak o ewentualnym naborze poinformuje dopiero w późniejszym okresie. Do tego czasu rolę głównego składu pełnić będzie Invizy Europe.

Ostatni skład Invizy Esport prezentował się następująco:

  • Krystian "Ezg0t" Klaczyński
  • Piotr "PeTeR" Wielgórski
  • Adrian "frox" Drozd
  • Adam "discostar" Zyśk
  • Szymon "JaKu" Maciąg