Przed nami ostatni dzień dziewiątej kolejki NA LCS 2018 Spring Split. Wczoraj poznaliśmy ostatnich dwóch uczestników play-offów wiosennej rundy północnoamerykańskiej ligi, dziś natomiast nareszcie rozstrzygnięta zostanie kwestia tego, kto bezpośrednio awansuje do półfinałów, a kto będzie musiał przebrnąć przez ćwierćfinały.

Harmonogram drugiego dnia ostatniej kolejki NA LCS 2018 Spring Split:

Niedziela, 18 marca
20:00 Cloud9 vs FlyQuest Bo1
21:00 Golden Guardians vs Clutch Gaming Bo1
22:00 Counter Logic Gaming vs Team SoloMid Bo1
23:00 Echo Fox vs 100 Thieves Bo1
Poniedziałek, 19 marca
00:00 Team Liquid vs OpTic Gaming Bo1

Dzień rozpocznie się od pojedynku Cloud9 z FlyQuest. Dla podopiecznych Reapereda zwycięstwo w tym meczu jest absolutną koniecznością, jeśli mają zamiar uniknąć przymusu grania w ćwierćfinałach. FlyQuest oczywiście nie wydaje się być niesamowicie wymagającym przeciwnikiem, ale samo Cloud9 ostatnio jest, delikatnie mówiąc, trochę niestabilne.

Później Clutch Gaming zagra przeciwko Golden Guardians. Wczoraj Contractz i jego kompani nie popisali się umiejętnościami, a nawet wręcz przeciwnie zostali rozbici niczym chłopcy do bicia przez Team SoloMid. Dziś czeka ich spotkanie z równie twardym oponentem, który na dodatek z pewnością wciąż ma chrapkę na bezpośredni awans do półfinałów wiosennej rundy NA LCS.

Po krótkiej przerwie, około godziny 22:00, na arenie w Los Angeles pojawią się gracze Counter Logic Gaming oraz Teamu SoloMid. Trudno jest przywoływać termin El Clasico północnoamerykańskiego LCS, bo ostatnie poczynania CLG były znacznie poniżej wszelkich oczekiwań. Najprawdopodobniej zobaczymy zwycięstwo TSM-u, który nadal ma pewne szanse na awans do fazy pucharowej z drugiej lokaty.

Następnie obecni liderzy zestawienia, czyli Echo Fox, podejmą walkę z 100 Thieves. Jeżeli "Złodzieje" chcą uzyskać miejsce w półfinale NA LCS, to kategorycznie muszą zwyciężyć dziś z EF. Nie będzie to łatwe zadanie, ale już wczoraj widzieliśmy, że Inero wystawiał do meczu zawodników z akademii. Jeśli i tym razem w składzie Lisów ujrzymy zmienników, to 100 Thieves będzie miało o wiele łatwiejszą drogę do półfinałów.

Ostatnim starciem fazy zasadniczej wiosennej rundy NA LCS będzie pojedynek Teamu Liquid z OpTic Gaming. Doublelift i jego koledzy z drużyny, podobnie jak TSM, wciąż mają szanse na uniknięcie gry w ćwierćfinałach północnoamerykańskiej ligi. Z kolei OpTic raczej nie powinno sprawić zbyt wielu problemów Liquid, bo ewidentnie jest to zespół przynajmniej o klasę niżej.

Mecze dziewiątej kolejki NA LCS 2018 Spring Split będą transmitowane w języku polskim w ESL.TV Polska. Komentować wszystkie spotkania będą dla Was Michał „Avahir” Kudliński oraz Marcin „Peli” Oleksów. Więcej szczegółowych informacji na temat północnoamerykańskiej ligi znajdziecie w naszej relacji tekstowej.