fot. Arka Gdynia

Arka Gdynia otwiera sekcję esportową

Arka Gdynia to kolejny polski klub piłkarski, który postanowił otworzyć sekcję esportową. Włodarze nadmorskiego zespołu ogłosili właśnie narodziny Arka Gdynia eSports Teamu, w skład którego wejdzie dywizja FIFA 18.

Jednocześnie potwierdzono, iż barwy Arki na najbliższych imprezach reprezentować będą Bartosz „Bartas” Tritt oraz Michał „Owca” Owczarz. Ten pierwszy swoją karierę z zawodowym graniem rozpoczął już w 2000 roku, zaś na swoim koncie ma m.in. tytuły wicemistrza świata oraz Europy. Drugi natomiast legitymuje się co prawdą nieco mniejszym doświadczeniem, ale i tak zdołał sięgnąć chociażby po tytułu mistrza Polski.

Arka Gdynia to blisko 90 lat historii, dumy i tradycji. Arka zawsze była klubem o najwyższych ambicjach w każdej sferze działań – napisano w opublikowanym przez klub oświadczeniu. – Wraz z rozwijającym się rynkiem tzw. „eSportu”, mamy przyjemność ogłosić oficjalne rozpoczęcie projektu jakim będzie „Arka Gdynia eSports Team”! Świat popularnego „eSportu” jest miejscem gdzie możemy spotkać wielu kibiców żółto-niebieskich i liczymy, że projekt drużyny eSportowej pozwoli na kibicowanie „Arkowcom” w innowacyjnym rodzaju współzawodnictwa – dodano.

Pierwsza okazja, by zobaczyć w akcji nową dywizję Arki w akcji nadarzy się już dziś. Reprezentanci drużyny pojawią się bowiem na rozgrywanym w Warszawie FIFA 18 Ekstraklasa Cup.

Tagi: , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Trzecia kolejka T-Mobile Ligi Akademickiej w Overwatch już dziś

Startuje kolejny tydzień zmagań Overwatch w ramach T-Mobile Ligi Akademickiej. Zaplanowano transmisję z czterech spotkań, po jednym z każdej grupy, a...