Pierwszy mecz AGO Esports w GG:Origin był sporym rozczarowaniem dla wszystkich kibiców polskiej formacji. Damian "Furlan" Kisłowski i spółka nieoczekiwanie przegrali bowiem ze szwedzkim Singulairty Esports, czym znacznie zmniejszyli swoje szanse na awans na Intel Extreme Masters Sydney 2018.

Elements Pro Gaming vs AGO Esports
17:00 (BO3)

Przewidywany skład

Przewidywany skład

Dmitry "hooch" Bogdanov Damian „Furlan” Kisłowski
Aleksey "Elian" Gusev Dominik „GruBy” Świderski
Mareks "YEKINDAR" Gaļinskis Michał „snatchie” Rudzki
Kristaps "krii" Bricis Mateusz „TOAO” Zawistowski
Evgeny "fenvicious" Mitsik Tomasz „phr” Wójcik

Tym samym Polacy spadli do drabinki przegranych, w której już dziś rozegrają swój kolejny mecz. Ich rywalem będzie Elements Pro Gaming, które w poniedziałek po wyrównanej walce uznało ostatecznie wyższość Teamu LDLC.com. Niemniej zespół Dmitrya "hoocha" Bogdanova pokazał w tamtym spotkaniu kilka ciekawych zagrań i wobec stale wahającej się formy AGO w środowy wieczór może przedłużyć swoje marzenia o wyjeździe do Australii. Co ciekawe, będzie to już trzeci bezpośredni pojedynek między obiema formacjami, jednak bilans wcześniejszych starć nie prezentuje się dla EPG zbyt korzystnie. Ekipa z Europy Wschodniej nadal czeka bowiem na pierwsze zwycięstwo nad Polakami i wcześniej poległa z nimi podczas siódmej edycji Hellcase Cup oraz ECS Season 5 Challenger Cup.

Rosyjskojęzyczna transmisja z meczu pomiędzy Elements Pro Gaming a AGO Esports dostępna będzie na oficjalnym kanale UCC na Twitchu, który znajduje się pod tym adresem.