Zaledwie kilka godzin temu dowiedzieliśmy się, że Wojciech “Tabasko” Kruza został oficjalnie odsunięty od składu Illuminar Gaming. Organizacja postanowiła spróbować wprowadzić nieco świeżości do swojej dywizji League of Legends z uwagi na chęć zawojowania European Masters oraz niezbyt satysfakcjonujące wyniki w ostatnim czasie. Dziś ujawniono, że lukę pozostawioną po Tabasko w składzie Illuminar Gaming wypełni Mateusz "Kikis" Szkudlarek.

Nowy nabytek Illuminar Gaming to zawodnik o ogromnym doświadczeniu. Kikis na profesjonalnej scenie League of Legends rywalizuje już od ponad siedmiu lat, a wśród jego największych osiągnięć jest chociażby zwycięstwo wiosennej odsłony EU LCS 2016 oraz reprezentowanie Europy podczas Mid-Season Invitational 2016. Szkudlarek w ostatnich miesiącach pozostawał bez zatrudnienia i nie był związany z żadną profesjonalną organizacją, dlatego też próbował swoich sił w Szacie Maga, z którą walczył na finałach 3. edycji Pucharu Polski Cybersport oraz w pierwszych dwóch tygodniach 16. sezonu ESL Mistrzostw Polski.

Interesujące jest natomiast to, że od ponad dwóch lat Kikis we wszystkich oficjalnych pojedynkach występował w roli toplanera. Były reprezentant Szaty Maga zdecydował się jednak spróbować swoich sił w iHG jako dżungler. Bez wątpienia w swoich najlepszych czasach Kikis był jednym z najgroźniejszych dżunglerów w Europie, a jego innowacyjne podejście do mety zadziwiało nie tylko wszystkich entuzjastów rozgrywek, ale także napotykanych przeciwników. Najbliższym spotkaniem Illuminar Gaming, w którym zobaczymy nowego zawodnika, będzie mecz z Delusion Team Black w ramach trzeciego tygodnia 16. sezonu ESL Mistrzostw Polski.

O odejściu Tabasko i zakontraktowaniu Kikisa w jego miejsce wypowiedział się CEO Illuminar Gaming - Michał Durczok.

Chciałbym serdecznie podziękować Wojtkowi za czas spędzony w Illuminar. Cieszę się, że mogłem z nim współpracować, naprawdę bardzo dużo się od niego nauczyłem. Liczę, że nasze drogi się jeszcze skrzyżują i zrobimy razem coś dobrego dla polskiej sceny Lola. Mam nadzieję, że tak doświadczony gracz jak Mateusz uzupełni lukę w składzie Illuminar. W końcu jego kariera w LCS zaczynała się właśnie od tej pozycji.

Aktualny skład Illuminar Gaming prezentuje się następująco:

Marcin "IceBeasto" Lebuda
Mateusz "Kikis" Szkudlarek
Sebastian "Sebekx" Smejkal
Paweł "Woolite" Pruski
Paweł "delord" Szabla
Fryderyk "Veggie" Kozioł

Mimo obowiązującego do zakończenia ESL Mistrzostw Polski kontraktu, Illuminar Gaming zapewniło, że Tabasko będzie mógł podjąć współpracę z inną organizacją. Niewykluczone też, że po wygaśnięciu dotychczasowej umowy pozostanie on w organizacji, ale już jako szkoleniowiec lub manager.