Zaledwie kilka dni temu informowaliśmy o tym, że Wojciech “Tabasko” Kruza przestał trenować z pozostałymi zawodnikami Illuminar Gaming. Dziś organizacja oficjalnie potwierdziła, że Tabasko nie będzie dłużej członkiem jej dywizji League of Legends.

Tabasko występował w Illuminar Gaming od momentu, gdy organizacja doczekała się swojej reaktywacji, czyli od sierpnia 2017 roku. W tym czasie Tabasko i jego kompani zdołali zwyciężyć 15. sezon ESL Mistrzostw Polski, 2. sezon Polskiej Ligi Esportowej, 3. edycję Pucharu Polski Cybersport oraz zająć drugie miejsce podczas V4 Future Sports Festival. Dżungler z całą pewnością należy do czołówki polskich zawodników, lecz ostatnie wyniki Illuminar Gaming zmusiły zarząd do podjęcia takiej, a nie innej decyzji.

Na ten moment nie wiadomo jeszcze kto zastąpi Tabasko w składzie Illuminar Gaming, aczkolwiek już parę dni temu organizacja potwierdziła, że zawodnicy trenują aktualnie z nowym dżunglerem. Według podopiecznych Veggiego w drużynie od dłuższego czasu brakowało powiewu świeżości, a ten ma zapewnić nowy zawodnik, którego poznamy już niebawem.