skt
fot. Riot Games

MSI nie dla mistrzów świata! KSV ulega SKT T1 w pierwszym meczu play-offów LCK

Koniec marzeń o Mid-Season Invitational 2018 dla KSV! Zespół mistrzów świata uległ SK telecom T1 w pierwszej rundzie play-offów LCK 2018 Spring, dzięki czemu to podopieczni kkOmy w dalszym ciągu mają szansę na MSI. W następnym meczu Faker i kompani podejmą kt Rolster w kolejnej odsłonie telecom wars.

SK telecom T1 2:1
KSV

Choć już w szóstej minucie KSV przelało pierwszą krew, Thal błyskawicznie odpowiedział zabójstwem na górnej linii, a kilka minut później raz jeszcze samodzielnie poradził sobie z CuVee. W kolejnych minutach obydwie drużyny koncentrowały się na kontroli wież, z czego bardziej zadowoleni byli podopieczni kkOmy. Zgarniając dwie konstrukcje rywali powiększyli swoje prowadzenie nad nimi. Mimo to różnica w złocie utrzymywała się na podobnym poziomie aż do zdobycia pierwszego Barona przez SKT w trzydziestej czwartej minucie. Sześć minut później pokaz siły Kai’Sy dał Bang, który niemal bez pomocy kompanów wyłączył trójkę oponentów, co pozwoliło jego drużynie otworzyć stan serii.

Druga potyczka zaczęła się lepiej dla SK telecom T1, które wywierało nieustanną presję na dolnej alei. Choć z czasem KSV zdołało wrócić do gry, SKT w dwudziestej drugiej minucie po wyłączeniu czterech oponentów zgarnęło pierwszego Barona. Jedenaście minut później z drugim Nashorem na koncie otworzyli drogę do bazy rywali na dolnej alei, a ich przewaga w złocie przekroczyła 10 tysięcy. Gdy wydawało się, że SKT ma zwycięstwo w garści, kradzież Barona w wykonaniu Ambitiona obróciła stan gry o 180 stopni. Nawet mimo bardzo głębokiego deficytu w złocie, ze wzmocnieniem Nashora i Starszego Smoka KSV było w stanie wyrównać stan serii i sprowadzić ten mecz do Bo1.

W pierwszych minutach decydującego starcia KSV zdecydowanie odważniej podchodziło do walki, lecz zawsze, gdy CuVee i spółka zdobywali zabójstwo, SKT szybko odpowiadało. To utrzymywało stan złota na bardzo podobnym poziomie aż do dwudziestej ósmej minuty. Wówczas po wygranej przez SK telecom T1 walce Faker i spółka zdobyli Barona, z pomocą którego zniszczyli pierwszy inhibitor. Chwilę później po wyłączeniu z gry Crowna podopieczni kkOmy ruszyli górną linią i rozpoczęli finalny szturm na bazę wroga.

Mecz drugiej rundy play-offów LCK 2018 Spring między SK telecom T1 oraz kt Rolster czeka nas już w najbliższą środę. Od tego momentu wszystkie kolejne spotkania fazy pucharowej LCK będą rozgrywane w formacie Bo5. Po pełny harmonogram rozgrywek zapraszamy do naszej relacji tekstowej z play-offów koreańskiej ligi.

Tagi: , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Houston Outlaws i New York Excelsior kontraktują graczy z Korei

Przerwa pomiędzy kolejnymi etapami Overwatch League to odpowiedni czas, by wzmocnić swój skład. Dobrze wiedzą o tym włodarze Houston Outlaws i New Yor...