STS
Score
Fot. Riot Games

Kolejna odsłona Telecom Wars przed nami! Stawką awans do półfinału LCK

Fani rozgrywek LoL-a na najwyższym szczeblu ponownie będą mieli na czym zawiesić oko. Już jutro o godzinie 10:00 rozpocznie się kolejny mecz play-offów LCK 2018 Spring. W starciu drugiej rundy będziemy świadkami kolejnej odsłony Telecom Wars – o awans do półfinału rozgrywek powalczą bowiem kt Rolster i SK telecom T1. kt Rolster vs 10:00 SK telecom […]

Fani rozgrywek LoL-a na najwyższym szczeblu ponownie będą mieli na czym zawiesić oko. Już jutro o godzinie 10:00 rozpocznie się kolejny mecz play-offów LCK 2018 Spring. W starciu drugiej rundy będziemy świadkami kolejnej odsłony Telecom Wars – o awans do półfinału rozgrywek powalczą bowiem kt Rolster i SK telecom T1.

kt Rolster vs
10:00
SK telecom T1

Długoletnia historia LCK nie przemawia za kt Rolster. W przeciągu ostatnich trzech lat obydwie formacje mierzyły się ze sobą pięć razy w play-offach, z czego cztery razy zwycięstwo odnosili Faker i spółka. Najbardziej dotkliwą porażkę zespół Score’a poniósł w letniej rundzie zeszłorocznej fazy pucharowej, gdy mimo prowadzenia 2:0 ostatecznie przegrał 2:3 i pożegnał się z szansami na mistrzostwo Korei Południowej. Ta porażka pociągnęła za sobą poważne konsekwencje w postaci porażki w Regional Qualifier i utratą nadziei na Worlds 2017.

Trudno jednak oprzeć się wrażeniu, że SK telecom T1 tym razem jest stroną wyraźnie słabszą w tej odsłonie Telecom Wars. Wystarczy spojrzeć na fazę zasadniczą rozgrywek, podczas której kt Rolster wygrało obydwa spotkania z podopiecznymi kkOmy. Co więcej, KT zapewniło sobie awans do play-offów już podczas ósmego tygodnia, podczas gdy SKT T1 musiało walczyć o miejsce w czołowej piątce dosłownie do ostatniego meczu. Rozgrywki ligowe Smeb i kompani zakończyli o lokatę wyżej niż formacja Banga, lecz różnica między obiema drużynami wynosiła aż cztery wygrane starcia. Oznacza to, że bliżej było kt Rolster do fotelu lidera niż do utraty trzeciego miejsca kosztem SK telecom T1.

Transmisję z tego meczu z angielskim komentarzem będziecie mogli obejrzeć pod tym adresem. Więcej informacji dotyczących wiosennych play-offów LCK 2018 znajdziecie w naszej relacji tekstowej.

Tagi: , , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

shox czuje się coraz lepiej. "W przyszłym tygodniu zobaczycie mnie na serwerze"

Dobra wiadomość! Richard „shox” Papillon poinformował o swoim aktualnym stanie zdrowia. Francuz mówi m.in. o tym, że jeszcze nie czuję się komfortowo...