STS
Wykorzystano zdjęcia należące do Riot Games

Kto powalczy w Rift Rivals? Dziś wieczorem mecz o 3. miejsce NA LCS

Dzisiejszego wieczoru w The Fillmore Miami Beach at the Jackie Gleason Theater rozstrzygnie się walka o 3. miejsce wiosennej odsłony NA LCS 2018. O godzinie 22:00 Echo Fox zmierzy się z Clutch Gaming nie tylko o nagrodę pieniężną oraz 50 cennych Circuit Points, ale także o możliwość reprezentowania Ameryki Północnej podczas tegorocznej edycji Rift Rivals. Echo […]

Dzisiejszego wieczoru w The Fillmore Miami Beach at the Jackie Gleason Theater rozstrzygnie się walka o 3. miejsce wiosennej odsłony NA LCS 2018. O godzinie 22:00 Echo Fox zmierzy się z Clutch Gaming nie tylko o nagrodę pieniężną oraz 50 cennych Circuit Points, ale także o możliwość reprezentowania Ameryki Północnej podczas tegorocznej edycji Rift Rivals.

Echo Fox VS
22:00
Clutch Gaming

Co jest nie tak?

Przez prawie cały czas trwania fazy zasadniczej wiosennego splitu NA LCS 2018 przyglądaliśmy się Echo Fox i nie potrafiliśmy przestać zachwycać się ich niesamowitą formą. Mimo wszystko w ostatniej kolejce ligi do oficjalnych spotkań wystawiono zmienników i próbowano czegoś nowego, a w półfinale z Teamem Liquid wszystko poszło nie po myśli Inero i reszty sztabu szkoleniowego. Liquid było perfekcyjnie przygotowane do tej serii i za każdym razem pozwalało Echo Fox na podjęcie komfortowego picku dla Fenixa, którego następnie doszczętnie niszczono na linii. Echo Fox miało ogromne problemy i wcale nie wyglądało na tak pewne siebie, jak to miało miejsce wcześniej. Zawodnicy Ricka Foxa najprawdopodobniej mają jakąś blokadę, skoro nie potrafili pokazać się z dobrej strony w meczu z formacją, którą wcześniej bez większych problemów ograli i to dwa razy.

O mały włos…

Clutch Gaming to nieprawdopodobnie nieprzewidywalna formacja. W fazie rozgrywek ligowych Apollo i jego kompani radzili sobie nad wyraz dobrze, wbrew wszelkim opiniom oraz oczekiwaniom, jakie można było zauważyć jeszcze przed startem ligi. W ćwierćfinale, w którym CG zmierzyło się z Teamem SoloMid, każdy z zawodników grał niczym z nut, a w szczególności Febiven oraz niedoceniany przez wielu Hakuho. Decydujące o awansie do finału starcie było już o niebo bardziej zacięte i Clutch Gaming miało spore problemy, ale zdołało doprowadzić do piątej potyczki, gdzie po ponad 60 minutach musiało pogodzić się z porażką. Zawodnicy DLima pokazali już, że są piekielnie silnym zespołem i z pewnością mają ogromne szanse na to, by zwyciężyć w meczu o 3. miejsce NA LCS.

Przewidywania redakcji:

Daniel „Uspek” Kasprzycki Jarek „JaroThe3rd” Piłat Kacper „robu” Pastuszka Mikołaj „rekd” Bryła
1 : 3 2 : 3 3 : 2 2 : 3

Patrząc na ostatnie występy obu formacji trudno jest oczekiwać, że Echo Fox z łatwością poradzi sobie z Clutch Gaming. Jeśli Huni i jego koledzy mieliby zwyciężyć, to na pewno będzie to wyrównana seria, w której zobaczymy więcej niż trzy potyczki. Mimo potknięcia w półfinale Clutch Gaming prezentuje się na ten moment naprawdę solidnie i jeśli tylko każdy z zawodników utrzymał swoją dobrą dyspozycję, to najprawdopodobniej nie zobaczymy Echo Fox podczas nadchodzącego Rift Rivals.

Statystyki podczas fazy zasadniczej NA LCS 2018:

VS
DS GD KP KDA Echo Fox Pozycja Clutch Gaming KDA KP GD DS
27,3% 403 67,9% 3,06 Huni Solo 2,77 56,7% -244 26,4%
11,6% 220 76% 4,68 Dardoch LirA 3,47 69% -207 10,4%
29,7% 343 69,8% 5,69 Fenix Febiven 7,28 76,6% 23 26,5%
25,3% -132 74,1% 4,38 Altec Apollo 4,16 75,4% -316 26,7%
7,2% -157 74,5% 4,16 Adrian Hakuho 4,22 78,9% -84 10%
Legenda:
– DS – Procentowy udział w obrażeniach drużyny
– GD – różnica w złocie w 15. minucie
– KP – Procentowy udział w zabójstwach drużyny
– KDA – Współczynnik zabójstw/śmierci/asyst

Transmisja

Mecz o 3. miejsce wiosennej odsłony NA LCS 2018 będziecie mogli obejrzeć w języku polskim na oficjalnym kanale ESL.TV Polska. Komentowaniem spotkania Echo Fox z Clutch Gaming zajmą się Tomasz „TheFakeOne” Milaniuk oraz Marcin „Peli” Oleksów. Więcej informacji na temat fazy pucharowej północnoamerykańskiej ligi znajdziecie w naszej relacji tekstowej.

Tagi: , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close
Virtus.pro StarLadder Bets.net Masters pashaBiceps

Virtus.pro odpada z Bets.net Masters po porażce z Fragsters!

Virtus.pro w swoim czwartym meczu na Bets.net Masters musiało uznać wyższość Fragsters i tym samym żegna się z zawodami w Kijowie. Virtus.pro...