Mimo że 3. sezon Polskiej Ligi Esportowej w CS:GO startuje już w najbliższy poniedziałek to jeszcze wczoraj niewiadomym pozostały losy SEAL Esports. Przypomnijmy, że organizacja Piotra "Rito" Machały w połowie marca utraciła swój dotychczasowy slot, nie pozyskując dotychczas w jego miejsce nowego.

Było więc jasne, że SEAL nie będzie w stanie wystawić w PLE żadnej z drużyn i prędzej czy później pozbędzie się swojego slotu. Długo zanosiło się zresztą, że to Illuminar Gaming przejmie ten slot i gdy wszystko wydawało się być już przesądzone, w ostatniej chwili do gry wkroczyło PRIDE. Piotr "neqs" Lipski i Rito doszli jednak do specyficznej ugody, w wyniku której w Polskiej Lidze Esportowej wystąpi skład PRIDE Academy, ale dokona tego pod banderą SEAL Esports.

– Nie sądziłem, że jakakolwiek organizacja w Polsce okaże nam wsparcie w jakże trudnym dla nas momencie – przyznał CEO SEAL, Arkadiusz Kucia. – Jesteśmy bardzo wdzięczni oraz dumni z możliwości współpracy z tak dużą organizacją jaką jest PRIDE dzięki czemu przystąpimy do wiosennego sezonu Polskiej Ligi Esportowej razem. Liczymy na udaną współpracę pełną w sukcesy obu zespołów. Chcielibyśmy także podziękować prezesowi ELIGI Jakubowi Paluchowi za wsparcie w negocjacjach i pomoc w utrzymaniu naszej organizacji zarówno w rozgrywkach Polskiej Ligi Esportowej – dodał.

Skład PRIDE SEAL na PLE prezentować się będzie następująco:

  • Adrian "Zorineq" Kołodziejski
  • Mikołaj "Miki Z Afryki" Szemraj
  • Grzegorz "grzes1x" Bianga
  • Bartłomiej "BGG" Gawlas
  • Adrian "SAYN" Łączyński

Już 9 kwietnia PRIDE SEAL zmierzy się z Pompa Teamem w meczu inaugurującym 3. sezon rozgrywek. W tym miesiącu Adrian "Zorineq" Kołodziejski i spółka zmierzą się również z AGO Esports oraz Codewise Unicorns.