fot. StarLadder

Gdzie zobaczymy światową czołówkę CS-a? Harmonogram turniejów na nadchodzące tygodnie

W najbliższych tygodniach będziemy świadkami wielu ciekawych wydarzeń na scenie CS:GO. Po rozpoczynającym się za kilka dni DreamHacku Masters Marseille 2018 przyjdzie czas na cztery kolejne większe turnieje. Liczba ta wzrośnie jeszcze bardziej w czerwcu, kiedy będziemy mogli zobaczyć aż pięć wydarzeń, w których wezmą udział najlepsze ekipy na świecie.

Zobaczmy, jak prezentuje się terminarz sceny Counter-Strike’a na najbliższe miesiące!


DreamHack Masters Marseille 2018

DreamHack Masters Marseille 2018

Już za kilka dni wystartuje czwarta odsłona DreamHack Masters, która będzie miała miejsce w Marsylii. W wydarzeniu zmierzy się ze sobą szesnaście zespołów, w tym zwycięzcy ostatniego majora – Cloud9, mousesports, które wygrało w V4 Future Sports Festival czy zdobywca pierwszego miejsca podczas IEM Katowice 2018 – Fnatic. Wszystkie te zespoły zawalczą o część nagrody z puli 250 000 dolarów.

Poniżej znajdziecie listę uczestników francuskich zawodów, a po szczegółowe informacje zapraszamy do naszej relacji tekstowej.

FaZe Clan mousesports Natus Vincere Astralis
Cloud9 Ninjas in Pyjamas Fnatic Fnatic Gambit Esports
Team EnVyUs SK Gaming Renegades Team Liquid
G2 Esports G2 Esports Valiance & Co TyLoo  Space Soldiers

Intel Extreme Masters Sydney 2018

W tym roku Intel Extreme Masters po raz drugi w swojej historii zagości w Australii. Do Qudos Bank Areny zawitają najlepsze drużyny świata, tj. SK Gaming, Space Soldiers, które wczoraj zwyciężyło w turnieju GG:Origin, czy Natus Vincere. Pełną obsadę poznamy już za kilka dni, gdy zostaną zakończone eliminacje Oceanii. W tym wydarzeniu, które będzie miało miejsce od 1 do 6 maja, szesnaście zespołów będzie rywalizowało o nagrody z puli wynoszącej 250 000 dolarów.

MVP PK TyLoo Astralis Cloud9
FaZe Clan Natus Vincere Renegades SK Gaming
Fnatic Fnatic mousesports NRG Esports B.O.O.T-dream[S]cape
Space Soldiers TBD – Oceania TBD – Oceania TBD – Oceania

ESL Pro League Season 7 Finals

Drugim odbywającym się w maju większym turniejem będą finały 7. sezonu ESL Pro League. W zawodach mających miejsce w amerykańskim Dallas weźmie udział szesnaście najlepszych zespołów ze wszystkich regionów EPL. Na ten moment znamy tylko sześciu uczestników tego wydarzenia, a są to m.in. Space Soldiers, Liquid czy Natus Vincere. Impreza odbędzie się 14-20 maja, a zwycięzca zgarnie aż 250 000 dolarów. W tym sezonie ESL przeznaczyło do podziału na wszystkie rejony aż milion dolarów.

Space Soldiers Team Liquid NRG Esports
Astralis Natus Vincere Ninjas in Pyjamas

DreamHack Open Tours 2018

Pierwszą imprezą, podczas której zagra polska ekipa będzie DreamHack Open Tours. Sześć drużyn zaproszonych i dwie wyłonione z kwalifikacji – AGO Esports i Torqued zawalczą od 19 do 21 maja o część z puli nagród równej 100 000 dolarów. Po DH Masters Marseille, jest to kolejny turniej tego organizatora odbywający się we Francji.

AGO Esports Torqued

StarSeries i-League Season 5

Po poprzednim sezonie, w którym zwyciężyło mousesports, w maju odbędzie się kolejna edycja prestiżowej serii StarLaddera. Impreza, podobnie jak jej ostatnia odsłona, odbędzie się w Kijowie, a pula nagród wyniesie 300 000 dolarów. Od 28 maja do 3 czerwca o puchar powalczy m.in. HellRaisers, które jest obecnie jedynym zespołem, który ma gwarantowany udział w tym wydarzeniu.


DreamHack Open Austin 2018

Od 1 do 3 czerwca osiem zespołów powalczy na drugim już w tym roku turnieju z cyklu „Open” o część z puli nagród wynoszącej 100 000 dolarów. Sześć zaproszeń nie zostało jeszcze ujawnionych, lecz zdążyliśmy już poznać połowę zespołów, które wezmą udział w zamkniętych kwalifikacjach, w tym m.in. AGO Esports. Eliminacje odbędą się w Europie i Ameryce Północnej, a z każdego z tych regionów jedna najlepsza formacja dołączy do reszty nieznanych jeszcze uczestników.


ECS Season 5 Finals

Po prawie miesiącu od zakończenia się światowych finałów ESL Pro League, rozstrzygnięta zostanie druga z największych lig Counter-Strike’a na świecie. Od 8 do 10 czerwca, osiem zespołów zawalczy w Londynie o główną nagrodę wynoszącą, podobnie jak w EPL, 250 000 dolarów. Na dzień dzisiejszy awansu są pewne tylko Astralis i NRG Esports, które radzą sobie bardzo dobrze w regionalnych rozgrywkach. Mimo że w europejskiej dywizji ECS-a walczy Virtus.pro, Polacy z przeważającą liczbą porażek mają bardzo małą szansę na awans.

Astralis NRG Esports

ESL One Belo Horizonte

Miesiąc przed znanym i lubianym ESL One Cologne, w Brazylii odbędzie się inny turniej spod tego samego szyldu. Osiem ekip zawalczy 13-17 czerwca o lwią część z puli 200 000 dolarów. Obecnie znane są cztery zespoły, które potwierdziły udział w imprezie, w tym SK Gaming. Już wkrótce, po zakończeniu zamkniętych eliminacji poznamy pozostałą czwórkę uczestników: dwie drużyny z Europy, jedną z Ameryki Północnej i jedną z Południowej.

FaZe Clan Team Liquid mousesports SK Gaming

DreamHack Open Summer 2018

DreamHack Open Summer 2018 to obecnie turniej pozostający dla wszystkich tajemnicą. Ze wszystkich udostępnionych informacji możemy dowiedzieć się tylko, że zawody odbędą się w Jönköping w Szwecji, a ich pula nagród, podobnie jak w innych z cyklu „Open” wyniesie 100 000 dolarów. Organizatorzy nie postanowili jeszcze podzielić się listą zaproszonych zespołów, ani informacjami o kwalifikacjach do wydarzenia, w którym weźmie udział osiem formacji.


BLAST Pro Series Instambul 2018

BLAST Pro Series w tym roku zawita do Stambułu w Turcji. Dwudniowy turniej rozpoczynający się 23 czerwca będzie miał taką samą pulę nagród jak w poprzednia edycja – 250 000 dolarów. Podobnie jak rok temu w Kopenhadze, w zawodach weźmie udział osiem ekip ze ścisłej światowej czołówki. Nie zabraknie również lokalnego zespołu – Space Soldiers.

Astralis Cloud9 FaZe Clan
Ninjas in Pyjamas SK Gaming Space Soldiers

Jak mogliście zauważyć, nadchodzące miesiące niekoniecznie będą musiały upłynąć w nudnej atmosferze. Mimo że na ten moment polskie formacje mają gwarantowany udział tylko w jednym z wymienionych turniejów, to pozostałe zawody, na których zagrają ekipy światowej klasy powinny zapewnić nam wystarczającą ilość rozrywki przynajmniej do końca czerwca.

Tagi: , , , , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Izayaki dołącza do Los Angeles Valiant

Od jakiegoś czasu trwa trzeci etap inauguracyjnego sezonu Overwatch League. Mimo to włodarze Los Angeles Valiant nie ustają w poszukiwaniu wzmocnień d...