Azja także ma swój wielki "shuffle". Na połączenie sił zdecydowały się bowiem dwie z bardziej znanych tamtejszych organizacji, czyli ViCi Gaming oraz Flash Gaming. Efektem ich współpracy jest twór o nazwie VG.Flash, który ma wreszcie odmienić układ sił na chińskiej scenie CS:GO.

Flash narodziło się na początku ubiegłego roku jako inicjatywa byłych graczy TyLoo. Zespół ten nie zdołał jednak na dobre zaistnieć na międzynarodowej arenie, chociaż wystąpił nawet na Majorze! Niemniej ani na nim, ani też na innych bardziej prestiżowych imprezach ekipa YuanZhanga "Attackera" Shenga nie zachwycała, zaś jej największym sukcesem pozostaje triumf podczas rodzimego eXTREMESLAND ZOWIE Asia CS:GO 2017.

Z kolei ViCi pochwalić się może jeszcze mniejszymi osiągnięciami. Co prawda kilka tygodni temu mogliśmy drużynę tę oglądać na światowych finałach WESG 2017, ale tam zupełnie zawiodła i z kompletem porażek zajęła ostatnie miejsce w swojej grupie. Jeśli chcemy znaleźć w jej dorobku jeszcze jakiegoś lana, na którym wystąpiły formacje z całego świata, to musimy się cofnąć aż do maja 2017 roku, bo wówczas WeiJie "zhokiNg" Zhong wraz z kolegami wystąpili na Intel Extreme Masters Sydney 2017.

W nowo sformowanym składzie znalazło się miejsce dla trzech reprezentantów Flash oraz dwóch ViCi. Jednocześnie na bezrobociu znaleźli się m.in. Bin "Savage" Liu oraz Zhen "HZ" Huang, którzy nie zostali ujęci w nowym projekcie. Do gry powrócił za to KunHua "LOVEYY" Bai, który od grudnia ubiegłego roku znajdował się na ławce rezerwowych.

Nowy skład VG.Flash prezentuje się następująco:

  • YuLun "Summer" Cai
  • YuanZhang "AttackeR" Sheng
  • KunHua "LOVEYY" Bai
  • WeiJie "zhokiNg" Zhong
  • WingHei "Freeman" Cheung
  • Zhuo "advent" Liang – trener