STS
Kubon_Ascent
fot. ESL/Kelly Kline

ESL MP: Team Ascent pokonuje Team Same Mordeczki 2:0

Pierwszy mecz szóstego tygodnia ESL Mistrzostw Polski w League of Legends zakończony. Team Ascent mimo problemów pokonał Team Same Mordeczki 2:0 i zapewnił sobie trzecie miejsce w rankingu ESL MP po szóstym tygodniu. Razem z nim zespół Jakuba „Kubona” Turewicza może być spokojny również o miejsce w play-offach, a co więcej wciąż ma szansę na […]

Pierwszy mecz szóstego tygodnia ESL Mistrzostw Polski w League of Legends zakończony. Team Ascent mimo problemów pokonał Team Same Mordeczki 2:0 i zapewnił sobie trzecie miejsce w rankingu ESL MP po szóstym tygodniu. Razem z nim zespół Jakuba „Kubona” Turewicza może być spokojny również o miejsce w play-offach, a co więcej wciąż ma szansę na zajęcie pozycji wicelidera.

Team Same Mordeczki 0 : 2 Team Ascent

Najbardziej aktywny na mapie w początkowych minutach był Bolszak, który po raz kolejny mógł pokazać swoje umiejętności gry Kha’Zixem. W 18. minucie jednak śmierć poniosło dwóch zawodników ACT, a Team Same Mordeczki zgarnął dwie wieże na midzie. Mimo że różnica w złocie rosła nieustannie, a Ascent zgarniało kolejne Barony, pierwszy inhibitor padł dopiero w trzydziestej czwartej minucie. TSM próbował podnieść się z kolan, gdy mimo utraty Barona pokonał czterech rywali, ale różnica była już zbyt duża. W czterdziestej czwartej minucie Team Ascent dopełnił formalności i wyszedł na prowadzenie w serii.

Po zamianie stron oglądaliśmy znacznie mniej krwawe starcie w początkowych minutach. Dopiero w dziesiątej minucie Team Same Mordeczki ruszył do ataku, przelewając pierwszą krew na Celaverze i niszcząc pierwszą wieżę. W przeciągu kolejnych trzech minut padły dwie pozostałe wieże pierwszej linii obrony Ascent, a przewaga TSM-u w złocie wzrosła do trzech tysięcy. Z czasem jednak Team Ascent zdobywał coraz więcej zabójstw, lecz za każdym razem gdy podejmował inicjację, tracił na tym w innej części mapy. Pewny siebie TSM ruszył na Barona, gdzie czekała na niego zguba. Bestia powędrowała w ręce Ascent, a Celaver zdobył quadra killa. To zapewniło ACT przewagę, której nie utraciło do samego końca. W trzydziestej drugiej minucie Kubon i spółka postawili kropkę nad „i” i zapewnili sobie miejsce w play-offach ESL MP.

Już za kilka minut drugie starcie w ramach szóstego tygodnia ESL Mistrzostw Polski. O wydostanie ze strefy spadkowej powalczą Egamink E-sport i Fake Team. Transmisję na żywo z tego spotkania będziecie mogli obejrzeć w ESL.TV Polska, a pełny harmonogram rozgrywek możecie znaleźć w naszej relacji tekstowej.

Tagi: , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close
PUBG

Twórcy PUBG zorganizują turniej w Niemczech, w puli 2 miliony dolarów!

Twórcy PlayerUnknown's Battlegorunds postanowili śladem Valve sami zorganizować najbardziej prestiżowy międzynarodowy turniej w sygnowaną przez siebie...