Wygląda na to, że słowo "stabilizacja" jest obce włodarzom OpTic Gaming. W północnoamerykańskiej formacji doszło bowiem kolejnych roszad kadrowych, w wyniku których występująca obecnie za oceanem drużyna CS:GO stała się w pełni duńska.

Do zespołu dołączyli Jakob "JUGi" Hansen oraz Marco "Snappi" Pfeiffer, którzy przez kilkanaście ostatnich miesięcy związani byli z Heroic. Obaj zawodnicy wraz ze swoją dotychczasową ekipą zajęli w lutym tego roku czwartą lokatę podczas cs_summit 2, jednak od niemalże dwóch miesięcy nie mieliśmy okazji oglądać ich razem. Wszystko z powodu problemów osobistych Hansena, przez które ten na początku marca wylądował na ławce rezerwowych.

Wraz z przyjściem wspomnianych wyżej Duńczyków w drużynie zabrakło miejsca dla Shahzeb "ShahZaM" Khan i Peter "stanislaw" Jarguz. Amerykanin i Kanadyjczyk trafili do organizacji w lutym tego roku, gdy ta formowała nowy skład, wcześniej zaś występowali odpowiednio w Misfits Gaming oraz Teamie Liquid. Z uwagi na średnie wyniki w kolejnych eliminacjach nie mieli oni jednak okazji przywdziać barw OpTic na jakimkolwiek lanie.

Co ciekawe, do zmiany doszło również na stanowisku trenera. Z posadą pożegnał się zatrudniony od lipca ubiegłego roku Chet "ImAPet" Singh, który wcześniej opierał się wszelakim zmianom kadrowym. Od teraz jego obowiązki przejmie Casper "ruggah" Due, który od maja 2016 roku do stycznia 2018 roku zajmował się prowadzeniem Teamu Dignitas/North, ale został zwolniony po rozczarowującym występie na ELEAGUE Major Boston 2018.

W tej sytuacji skład OpTic Gaming prezentuje się następująco:

  • Kristian "k0nfig" Wienecke
  • Nicklas "gade" Gade
  • René "cajunb" Borg
  • Jakob "JUGi" Hansen
  • Marco "Snappi" Pfeiffer
  • Casper "ruggah" Due –  trener