Dla wielu kibiców Oleksandr "s1mple" Kostyliev z Natus Vincere to nadal gracz kojarzony głównie z toksycznymi zachowaniami, których dopuszczał się głównie we wcześniejszych latach. Okazuje się jednak, że ukraiński gwiazdor ma także drugie oblicze, o czym poinformował oficjalny profil FACEIT Pro League na Twitterze.

20-latek zdecydował się bowiem przekazać pieniądze zarobione podczas FPL-a na rzecz Gamers Outreach. Jest to powiązana z przemysłem gier organizacja, która czynnie działa charytatywnie wspierając leczenie i rehabilitacje w dziecięcych szpitalach. Szczytny cel, a dzięki datkowi od s1mple'a jego realizacja będzie na pewno chociaż w minimalnym stopniu sprawniejsza. Nic więc dziwnego, że włodarze GO wystosowali w stosunku do gracza Na`Vi podziękowania:

Trudno jednoznacznie ocenić jaką dokładnie kwotą Ukrainiec wsparł Gamers Outreach. Warto jednak pamiętać, że tylko w poprzednim miesiącu zgarnął on 2 tysiące dolarów, które otrzymał za zajęcie trzeciego miejsca w marcowej edycji rozgrywek.