Zaledwie kilka dni trwało bezrobocie Petera "stanislawa" Jarguza i Shahzeba "ShahZaMa" Khana. Zawodnicy, którzy jeszcze do niedawna związani byli z OpTic Gaming, minionej nocy oficjalnie dołączyli do składu compLexity Gaming.

Druga przygoda Jarguza i Khana z OpTic nie należała do udanych. Zespół zajął co prawda wysokie miejsce w północnoamerykańskiej dywizji ESL Pro League Season 7, ale wcześniej nie był w stanie zapewnić sobie awansu ani na DreamHack Masters Marseille 2018, ani też na Intel Extreme Masters Sydney 2018. Wobec tego Kanadyjczyk i Amerykanin nie mieli okazji, by wystąpić wraz ze swoją ekipą na lanie, a cztery dni temu zostali usunięci z organizacji, która postanowiła stworzyć w pełni duńską drużynę.

Pomocną dłoń wyciągnęło do nich jednak compLexity Gaming, które od kilku tygodni poszukiwało następcy sprzedanego do Cloud9 Pujana "FNS-a" Mehty. Niemniej warto pamiętać, że dziś do formacji trafiło aż dwóch graczy, wobec czego na rezerwie wylądował nie tylko zastępujący FNS-a Alec "Slemmy" White, ale także i Peter "ptr" Gurney. Obaj byli związani z compLexity jeszcze od ubiegłego roku, ale ostatnio nie szło im już tak dobrze jak jeszcze kilka miesięcy wcześniej. Efektem tego było m.in. zajęcie dopiero dziesiątego miejsca w Pro Lidzie, a co za tym idzie konieczność walki o ligowy byt w barażach.

Dotychczasowy skład, którym dysponowaliśmy, w oczywisty sposób nie działał i wraz z nim compLexity nie mogło być tam, gdzie chcielibyśmy być zarówno my, jak i nasi fani – przyznał w oświadczeniu właściciel organizacji, Jason Lake. – Jesteśmy bardzo podekscytowani naszą odmienioną drużyną. Uważamy, że dzięki zmianom stała się ona w znacząco lepsza. Podchodzimy do Counter-Strike'a bardzo poważnie i nie zamierzamy przestać dopóki nie zbudujemy zdolnego do rywalizacji zespołu. Chcę stworzyć zwycięzców, niezależnie od tego co będzie do tego potrzebne – dodał.

W tej sytuacji skład compLexity Gaming prezentuje się następująco:

  • Rory "dephh" Jackson
  • Jaccob "yay" Whiteaker
  • Bradley "ANDROID-X23" Fodor
  • Peter "stanislaw" Jarguz
  • Shahzeb "ShahZaM" Khan
  • Ronald "Rambo" Kim – trener
  • Peter "ptr" Gurney – rezerwowy
  • Alec "Slemmy" White – rezerwowy