Nie milkną echa niedawnych zmian w OpTic Gaming, w wyniku których północnoamerykańska organizacja zyskała w pełni duński skład. Z takim ruchem swojego dotychczasowego pracodawcy nie mógł pogodzić się jeden z wyrzuconych zawodników, Peter "stanislaw" Jarguz.

Kanadyjczyk w opublikowanym przez siebie kilka godziny temu poście zarzucał swoim byłym już duńskim kolegom brak chęci do współpracy i to na każdej płaszczyźnie. W wypowiedzi stanislawa padło wiele gorzkich słów, a najbardziej oberwało się René "cajunowib" Borgowi. 28-latek określany był głównym powodem wszystkich wewnętrznych nieporozumień, wobec tego nie może dziwić fakt, iż postanowił on zabrać głos w tej sprawie:

Muszę przyznać, że przykro mi się na to patrzy – przyznał cajunb za pośrednictwem mediów społecznościowych. — Wiem, że w niektórych sytuacjach stanislaw okłamuje samego siebie. Jednocześnie chciałbym go jednak przeprosić, ponieważ w pewnych momentach cała ta sytuacja była dla niego o wiele gorsza niż dla mnie. Podczas gry nie współpracowaliśmy ze sobą, a poza grą nie było pomiędzy nami żadnej chemii, co jest smutne, ale prawdziwe. Wydaje mi się więc, że tak będzie lepiej dla nas wszystkich. Wciąż jednak życzę powodzenia im obu i będę także pamiętać dobre chwile, które mieliśmy – dodał.

Duńczyk skomentował również oskarżenia Jarguza, zgodnie z którym miał odmówić wspólnego oglądania demek w celu ich analizy. Co oczywiste, sprawdza przedstawiona z perspektywy Borga prezentuje się zupełnie inaczej:

"Odmówiłem" oglądania ich raz, ponieważ wtedy każdego dnia graliśmy oficjalne mecze i powiedziałem, że wolę skupić się na tych spotkaniach i obejrzeć te demka za tydzień, gdy będzie więcej czasu. Może to była zła decyzja, może dobra, nigdy jednak im nie odmówiłem – zakończył.

Przypomnijmy, że w wyniku ostatnich przetasowań do OpTic trafili Jakob „JUGi” Hansen i Marco „Snappi” Pfeiffer z Heroic oraz Casper „ruggah” Due, który do niedawna prowadził North. Okazja na lanowy debiut nowego składu nadarzy się już w połowie maja, gdyż wtedy odbędą się lanowe finały 7. sezonu ESL Pro League.