Zealots Mopsio
fot. DreamHack/Abraham Engelmark

Zealots kontra Method już dziś w walce o Mid-Season Brawl

Pamiętacie występ Zealots podczas HGC Western Clash w Katowicach? Zespół Adriana „adrd” Wójcika i Maksyma „Mopsio” Szczypy ku zaskoczeniu wszystkich dotarł aż do finału zawodów, gdzie po jednej z najbardziej zaciętych serii w historii profesjonalnych rozgrywek Heroes of the Storm musiał uznać wyższość Team Dignitas.

Ekipa naszych rodaków po powrocie HGC EU nie miała już tak dobrego rezultatu, co podczas pierwszej części Phase #1. Ostatecznie Zeloci zakończyli fazę grupową na piątym miejscu, co choć gwarantuje miejsce w play-offach, zmusza do gry od pierwszej ich rundy. To okazało się być małym problemem dla Zealots – ani w pierwszym meczu przeciw Tricked eSport, ani w rozegranym wczoraj starciu z Team Liquid zespół Polaków nie oddał ani jednej mapy. Z takim wynikiem Mopsio i kompani zapewnili sobie miejsce w finale fazy pucharowej, gdzie staną w szranki z Method. Zniecierpliwieni nie będą musieli już długo czekać na to spotkanie, gdyż rozpocznie się ono już dzisiaj o 20:00.

Method VS
20:00
Zealots

Trzej zawodnicy stanowiący trzon Zealots pamiętają z pewnością fazę pucharową zeszłej rundy, kiedy jako Wish esports mimo wygrania pierwszych dwóch meczów zostali pokonani w starciu o awans na HGC Grand Finals. Po wzmocnieniach w postaci adrd i Crisa staną przed szansą rewanżu na zespole Atheroangela.

Historia bezpośrednich starć nie przemawia niestety za Zelotami. W obydwu meczach pierwszej fazy HGC EU 2018 adrd i spółka musieli dwukrotnie uznać wyższość Method nie wygrywając na choć jednym polu bitwy. Jest to jedyna formacja, przeciwko której w tym roku Zealots nie było w stanie ugrać ani jednej mapy. Nie można jednak totalnie przekreślić szans naszych rodaków, zwłaszcza patrząc na dotychczasowy przebieg play-offów.

Transmisja

Mecz Method z Zealots będziecie mogli obejrzeć na oficjalnej transmisji Blizzarda. Pojedynek o awans na Mid-Season Brawl rozpocznie się o godzinie 20:00. Więcej informacji na temat zmagań HGC EU Playoffs znajdziecie na oficjalnej stronie zawodów oraz na stronie Liquipedii.

Tagi: , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Męczarnie AGO z Red Reserve, Polacy pozostają w eliminacjach do DH Open Summer

AGO Esports wciąż z szansami na awans do DreamHack Open Summer 2018. Polska formacja w swoim pierwszym meczu w zamkniętych eliminacjach okazała się le...