STS
Delord

Illuminar Gaming niezwyciężone podczas fazy grupowej ESL MP!

Mimo problemów w drugim starciu serii Illuminar Gaming zapewniło sobie siódme zwycięstwo w fazie grupowej ESL Mistrzostw Polski. Paweł „delord” Szabla i kompani pokonali Team Same Mordeczki 2:1 i zakończyli rozgrywki ligowe ESL MP bez porażki. Illuminar Gaming 2 : 1 Team Same Mordeczki Początek pierwszej potyczki zapowiadał dość wyrównane starcie między iHG i TSM-em. […]

Mimo problemów w drugim starciu serii Illuminar Gaming zapewniło sobie siódme zwycięstwo w fazie grupowej ESL Mistrzostw Polski. Paweł „delord” Szabla i kompani pokonali Team Same Mordeczki 2:1 i zakończyli rozgrywki ligowe ESL MP bez porażki.

Illuminar Gaming 2 : 1 Team Same Mordeczki

Początek pierwszej potyczki zapowiadał dość wyrównane starcie między iHG i TSM-em. Unknown i kompani całkiem dobrze radzili sobie w walce, a częste rotacje zapewniły im większą liczbę zabójstw. Wyraźnie lepsze makro prezentowali jednak zawodnicy Illuminar Gaming, dzięki czemu to oni byli na prowadzeniu pod względem wież i smoków. W 23. minucie z przewagą blisko 5 tysięcy złota IceBeasto i koledzy zdobyli Barona, z pomocą którego pozbyli się dwóch wież przy inhibitorach. Po miażdżącej walce iHG rozpoczęło spawn super minionów na dwóch liniach, a po zabiciu drugiego Nashora dopełniło formalności.

Druga bitwa rozpoczęła się lepiej dla Illuminar Gaming, które przelało pierwszą krew i otworzyło stan zniszczonych wież. Mimo udanego early obrońcy tytułu posypali się po kwadransie bitwy, co pozwoliło złapać oddech „Mordeczkom”. Trzy minuty później dwa kolejne fragi na konto TSM-u wyrównały stan złota, a t4nky i spółka byli w natarciu. W 27. minucie po wyłączeniu Sebekxa Team Same Mordeczki skierował się na Barona i bez przeszkód zdobył jego wzmocnienie. Jeszcze przed upływem pół godziny gry TSM rozpoczął ostatni marsz na bazę rywali, a po quadra killu Matislawa przypieczętowali wyrównanie w serii.

Decydujące starcie było bogate w akcję już od pierwszych sekund. W przeciągu pierwszych pięciu i pół minuty oglądaliśmy aż sześć zabójstw – dwa na koncie TSM-u i cztery w wykonaniu Illuminar Gaming. Oprócz większej liczby zabójstw iHG zdobyło pierwszą wieżę, dzięki czemu miało dość wyraźną przewagę w złocie. Totalną bestią na Summoner’s Rift była Zoe, na wybór której zdecydował się Sebekx. Dominację iHG udowodniło zdobywając inhibitor już w 18. minucie. Niespełna dwie minuty później padł drugi inhibitor oraz pierwsza wieża przy Nexusie. Decydujący cios IceBeasto i spółka zadali w 22. minucie.

Przed nami ostatnie starcie w ramach fazy grupowej ESL Mistrzostw Polski w League of Legends. W meczu wieńczącym rozgrywki ligowe zmierzą się ProXima Gaming oraz Fake Team. Ostatni mecz pierwszego etapu ESL MP będziecie mogli obejrzeć w ESL.TV Polska. Więcej informacji dotyczących rozgrywek znajdziecie w naszej relacji tekstowej.

Tagi: , , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Przed nami drugi dzień IEM Sydney 2018, zagrają m.in. mousesports i Astralis

Inauguracyjny dzień Intel Extreme Masters Sydney 2018 rozpieszczał nas jeśli chodzi o niespodzianki. Największą jest oczywiście eliminacja SK Gaming,...