Dużym sukcesem zakończyły się aukcje unikatowych koszulek popularnego na całym świecie esportowego zespołu FaZe Clan i Legii Warszawa. Z sześciu licytacji Fundacja Legii zebrała 4104 zł, które zostaną przeznaczone na zakup wózka pod inkubator transportowy dla Instytutu Matki i Dziecka w Warszawie.

W koszulkach z herbem Legii Warszawa zawodnicy FaZe Clanu wystąpili podczas odbywającego się w Katowicach turnieju Intel Extreme Masters. Szczególne zainteresowanie wzbudził trykot cenionego wśród fanów tej dyscypliny Nikoli “NiKo” Kovača, który został wylicytowany aż za 1525 zł. Całość kwoty z licytacji koszulek – 4104 zł – zostanie dołączona do zbiórki na wózek pod inkubator transportowy dla Instytutu Matki i Dziecka w Warszawie.

– Dzięki takim działaniom, jak aukcja Fundacji Legii, możemy drobnymi krokami wspierać działalność kliniczną Instytutu. Każda złotówka przekazana dla Instytutu Matki i Dziecka na zakup wysokospecjalistycznego sprzętu pozwala na zapewnienie wysokich standardów w profesjonalnej opiece nad pacjentami – powiedziała Dorota Kleszczewska, prezes Fundacji Instytut Matki i Dziecka.

–Dzięki tej akcji przekonaliśmy się, że pomaganie nie zna granic i możemy współpracować na wielu płaszczyznach: sportowej, esportowej i charytatywnej, również międzynarodowo. To dla nas duża satysfakcja, że możemy dopomóc Instytutowi w ich misji ratowania życia najmłodszych pacjentów. Dziękuję zawodnikom FaZe Clanu i uczestnikom aukcji za ich zaangażowanie – mówi prezes Fundacji Legii, Anna Mioduska.