STS
Matislaw
fot. ESL

Pora wyłonić ostatniego półfinalistę ESL MP w LoL-a! Mecz TSM z ProXimą już dziś

Dzisiaj poznamy kompletną listę uczestników finałów 16. sezonu ESL Mistrzostw Polski w League of Legends. Po wczorajszym zwycięstwie Teamu Ascent nad Fake Teamem w półfinale zostało już tylko jedno miejsce. Powalczą o nie ProXima Gaming i Team Same Mordeczki – odpowiednio czwarta i piąta formacja fazy grupowej ESL MP. ProXima Gaming VS Team Same Mordeczki 18:00 […]

Dzisiaj poznamy kompletną listę uczestników finałów 16. sezonu ESL Mistrzostw Polski w League of Legends. Po wczorajszym zwycięstwie Teamu Ascent nad Fake Teamem w półfinale zostało już tylko jedno miejsce. Powalczą o nie ProXima Gaming i Team Same Mordeczki – odpowiednio czwarta i piąta formacja fazy grupowej ESL MP.

ProXima Gaming VS
Team Same Mordeczki
18:00

Choć przed startem ProXima była wskazywana jako drużyna z dolnej części tabeli, to już pierwszego tygodnia rozgrywek pokazała pazur w meczu z Szatą Maga. Dla przypomnienia, wówczas w składzie SM grali jeszcze Mateusz „Kikis” Szkudlarek i Sebastian „niQ” Robak. Choć kolejne trzy tygodnie nie były tak udane dla zespołu Marcina „MBHV” Pawlaka, podczas rywalizacji z niżej usytuowanymi formacjami nie dał sobie wydrzeć zwycięstwa z rąk i rzutem na taśmę zepchnął Team Same Mordeczki na piątą lokatę.

Roszada w tabeli oznacza, że to ProXima będzie miała prawo wyboru strony w nieparzystych starciach serii. Czy to wystarczy, aby pokonać Team Same Mordeczki? Patrząc tylko na rezultat bezpośredniego spotkania tych dwóch drużyn można mieć pewne wątpliwości. Jednak w obydwu potyczkach to ProXima miała przewagę przez większość rozgrywki, a o ich porażce przesądziły kluczowe walki i przebłysk geniuszu zawodników TSM-u. Wystarczy przypomnieć sobie chociażby niesamowity Emperor’s Divide w wykonaniu Matislawa w pierwszej potyczce. Jeśli podobny przebieg będzie miało starcie ćwierćfinałowe, możemy być świadkami niezapomnianego widowiska.

Transmisję z meczu ProXimy Gaming z Teamem Same Mordeczki będziecie mogli obejrzeć standardowo w ESL.TV Polska. Spotkanie to rozpocznie się już o 18:00. Przypominamy, że zwycięzca tego starcia podejmie Illluminar Gaming w półfinale ESL MP, który zostanie rozegrany już na turnieju lanowym w katowickiej ESL Arenie. Więcej informacji dotyczących 16. sezonu ESL Mistrzostw Polski w League of Legends znajdziecie w naszej relacji tekstowej.

Tagi: , , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close
TOAO AGO Esports Superpuchar

AGO i Tempo Storm powalczą o wyjazd na DreamHack Open Valencia 2018

W Europie mobilizacja, dziś startują bowiem zamknięte kwalifikacje do DreamHack Open Valencia 2018. Polskich kibiców ucieszy zapewne fakt, że aż sześc...