Po wielu miesiącach poszukiwań ekipa Enyoy znalazła wreszcie chętną do jej zatrudnienia organizację. Od teraz skład, w którym występują m.in. Mikail "Maikelele" Bill, Jacob "pyth" Mourujärvi i Markus "pronax" Wallsten, reprezentować będzie barwy Digital Chaos.

Sławni Szwedzi występowali ze sobą już od kilku miesięcy i mogliśmy ich nawet oglądać podczas minionego sezonu ESEA Mountain Dew League. Tam nie poszło im jednak najlepiej, gdyż zajęli dopiero 25. miejsce, tym samym spadając z rozgrywek. Także podczas turniejów eliminacyjnych skandynawska piątka nie radziła sobie zbyt dobrze, odpadając już podczas etapów otwartych, ale mimo to udało jej się znaleźć nowego pracodawcę.

Digital Chaos, bo o tej marce tu mowa, dotychczas kojarzone było głównie ze sceną Doty 2, gdzie jeszcze w 2016 roku udało jej się sięgnąć po wicemistrzostwo The International. Ponadto organizacja prowadzi również dywizje Rainbow Six: Siege oraz PlayerUnknown's Battlegrounds, a teraz postanowiła otworzyć się również na rynek Counter-Strike: Global Offensive.

Po kilku miesiącach starań mogę z radością powitać nasz pierwszy w historii skład Counter-Strike'a – ogłosił w oświadczeniu dyrektor generalny, Greg Laird. – Znaleźliśmy zespół, który zgodny jest z naszymi ideałami i posiada zarówno utalentowanych, jak i doświadczonych już graczy, którzy wiedzą co jest potrzebne, by móc występować na najwyższym poziomie. Nie możemy się już doczekać tej współpracy i jesteśmy ciekawi tego, co uda nam się razem osiągnąć – dodał.

Nowy skład Digital Chaos prezentuje się następująco:

  • Mikail "Maikelele" Bill
  • Jacob "pyth" Mourujärvi
  • Markus "pronax" Wallsten
  • Aleksandar "jayzaR" Zarkovic
  • Mattias "bENNY" Rosback