Team EnVyUs to już tylko cień drużyny, która w 2015 roku dwukrotnie docierała do wielkiego finału Majora. Oczywiście w ogromnym stopniu przyczyniły się do tego kolejne zmiany w składzie, które w znaczącym stopniu osłabiały zespół i sprawiał, iż popadał on w przeciętność. Mimo wszystko włodarze organizacji nie mają jednak zamiaru biernie przyglądać się temu upadkowi i podjęli kolejne już kroki, by im przeciwdziałać.

W tym roku EnVy ani razu nie zdołało wyjść z fazy grupowej – zaczęło się już podczas ELEAGUE Major Boston 2018, gdzie piątka znad Sekwany odpadła już w etapie nowych pretendentów. Później przyszły także nieudane występy na światowych finałach WESG 2017 i DreamHack Masters Marseille 2018 oraz podczas ESL Pro League Season 7, gdzie ekipa zajęła dopiero miejsce barażowe. Nic więc dziwnego, że w obliczu takich rozczarowań postanowiono zakończyć współpracę z dotychczasowym trenerem, Damienem "maLeKiem" Marcelem.

32-latek trafił do EnVyUs w lutym ubiegłego roku, wcześniej prowadząc Owly Six. Okres jego panowania nie obfitował jednak w sukcesy, a największym osiągnięciami były zwycięstwa podczas DreamHack Open Atlanta 2017 oraz półfinał DreamHack Open Valencia 2017. Jeśli zaś chodzi o bardziej prestiżowe imprezy, to drużyna albo szybko z nich odpadała, albo w ogóle się na nie nie kwalifikowała.

Co ciekawe, na tym ruchy wewnątrz zespołu mogą się nie zakończyć. Teraz przed EnVy baraże o utrzymanie w ESL Pro League oraz DreamHack Tours. To właśnie te dwa turnieje będąc decydujące w kwestii dotychczasowego składu. W przypadku kolejnych niepowodzeń możemy spodziewać się więc kolejnych roszad, a nawet wydalenia wszystkich zawodników.

W tej sytuacji skład Teamu EnVyUs prezentuje się następująco:

  • Vincent "Happy" Cervoni
  • Cédric "RpK" Guipouy
  • Adil "ScreaM" Benrlitom
  • Fabien "kioShiMa" Fiey
  • Ali "hAdji" Haïnouss
  • Alexandre "xms" Forté – rezerwa
  • Christophe "SIXER" Xia – rezerwa