AGO Esports wystąpi w kolejnym sezonie ESL Pro League! Polska formacja po wczorajszym zwycięstwie nad Windigo Gaming także dziś zdołała zgarnąć komplet punktów. Tym razem nadwiślańska piątka okazała się lepsza od Teamu EnVyUs, dzięki czemu zachowała miejsce w najwyższej klasie rozgrywkowej.

Team EnVyUs 0 : 2 AGO Esports

(baraże o ESL Pro League Season 8)
4 3 Overpass 12 16
1 4
10 6 Train 9 16
4 7
 Cache 

EnVy rozpoczęło mecz od wygranej rundy pistoletowej, co pozwalało Francuzom mieć nadzieje na szybkie zwiększenie prowadzenia. Nic takiego nie miało jednak miejsca, bo to AGO niemalże od razu odpowiedziało udanym forcem, a następnie rozpoczęło swoją dominację. W kolejnych minutach Polacy całkowicie stłamsili swoich rywali i do przerwy jeszcze tylko dwukrotnie pozwolili im na jakąkolwiek zdobycz, dzięki czemu grę po stronie atakującej kończyli z fantastycznym wynikiem 12:3! Po chwili Fabien "kioShiMa" Fiey wraz z kolegami ponownie okazali się lepsi w strzelaniu z pistoletów i ponownie nic im to nie dało, bo i tak ostatecznie przegrali miażdżącym 4:16.

Rozpędzone AGO także na Overpassie bardzo długo prowadziło grę i w pewnym momencie prowadziło już 7:0. Niemniej wtedy EnVy po raz pierwszy tego dnia w bardziej zdecydowany sposób przejęło inicjatywę i zdołało jeszcze przed przerwą zmniejszyć swoją stratę do trzech oczek. Mimo wszystko przewaga nadal była po stronie polskiej piątki, która regularnie punktowała i nie dała nawet większych okazji przeciwnikom znad Sekwany, by ci mogli w ogóle pomarzyć o jakimkolwiek comebacku. Końcowy rezultat to 16:10 na korzyść podopiecznych Mikołaja "miNiroxa" Michałkowa, których już na pewno jesienią ponownie zobaczymy w Pro Lidze.

Na ten moment pewne gry w EPL są następujące ekipy:

AGO Esports Astralis BIG FaZe Clan
Fnatic G2 Esports HellRaisers Heroic
mousesports Natus Vincere Ninjas in Pyjamas North
Space Soldiers

Wolne pozostało jeszcze jedno miejsce, o które wciąż walczą Team EnVyUs, Team Spirit i Windigo Gaming. Ligowy etap ósmego sezonu europejskiej dywizji ESL Pro League wystartuje już 18 września i potrwa do 22 listopada.