STS

Pierwszy dzień Europejskiego Kongresu Gospodarczego za nami. Nie zabrakło esportu

14 maja wystartowała jubileuszowa edycja Europejskiego Kongresu Gospodarczego, podczas której, głównie za sprawą ESL Polska, nie zostanie pominięty temat esportu. Ten był dziś głównym wątkiem trzech paneli.

Adrian Kostrzębski, PR & Sales Director ESL Polska, był prelegentem podczas wykładów odbywających się w ramach EEC Liderzy Przyszłości. Na terenie Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach spotkał się ze studentami i opowiedział im nieco więcej o biznesowej stronie esportu, o tym, jak działa on od środka. Zdradził szczegóły na temat organizacji i statystyk Intel Extreme Masters w Katowicach oraz odpowiedział na najbardziej nurtujące ich pytania.

Z kolei na Scenie Otwartej w Międzynarodowym Centrum Kongresowym o drużynach esportowych opowiadali CEO Illuminar Gaming – Michał Durczok oraz General Manager x-kom teamu – Max Kieturakis. Przedstawiciele drużyn występujących w ESL Mistrzostwach Polski mieli okazję do zaprezentowania swoich marek szerszemu gronu. Durczok sporo czasu poświęcił na statystyki organizacji oraz przedstawienie jej zaplecza oraz strategii współpracy z partnerami i sponsorami. Z kolei Kieturakis szerzej mówił o długoterminowym planie działania x-kom teamu oraz tym, w jaki sposób organizacja wspiera poczynania i rozwój zawodników.

Już jutro kolejne wystąpienia. Na Scenie Otwartej w MCK usłyszymy Krzysztofa Stalewskiego z Legii Warszawa i Jakuba Szumielewicza z AGO Esports. Na wtorek zaplanowano również panele „THE FUTURE OF ENTERTAINMENT | E-sport w natarciu” i „THE FUTURE OF ENTERTAINMENT | Gaming: polska specjalność”.

Tagi: , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close
Team Kinguin mouz

Kinguin w wielkim finale eliminacji do Adrenaline Cyber League!

Team Kinguin rozegrał dzisiaj pojedynek w półfinale eliminacji Adrenaline Cyber League 2018. Polacy zwyciężając z KPI Gaming, awansowali do finału tyc...