Podczas gdy światowa czołówka CS:GO walczy na finałach ESL Pro League w Dallas, zespoły dopiero aspirujące do tego grona zaczęły rywalizację na DreamHack Tours. Po udanych kwalifikacjach znalazło się w nich także AGO Esports, które w swoim pierwszym meczu podejmie GODSENT. Choć analitycy większe szanse dają Szwedom, Gracze STS wierzą w zwycięstwo Polaków.

AGO pojechało do Francji w bardzo dobrych nastrojach. W poprzedni weekend Polacy odnieśli sukces na polskiej scenie CS:GO wygrywając finały ESL Mistrzostw Polski, a niedługo wcześniej utrzymali się w ESL Pro League. Co więcej, cztery dni temu w finale sieciowych rozgrywek FusionBet Masters pokonali właśnie GODSENT.

Analitycy jako faworytów dzisiejszego starcia wskazują jednak Szwedów, którzy do najnowszych sukcesów mogą zaliczyć między innymi zwycięstwo w europejskich kwalifikacjach do StarLadder i-Leauge. W kontekście meczu w Tours jest to o tyle ważne, że ekipa twista dokonała tego po wygranych z Virtus.pro i właśnie AGO.

Biorąc pod uwagę zbliżone umiejętności oraz map pool obu ekip możemy spodziewać się wyrównanego starcia. Wśród polskich fanów panuje jednak przekonanie, że Jastrzębie wyjdą z tego starcia zwycięsko. W udane otwarcie DH Tours dla AGO wierzy 77% Graczy STS.