Trzy regionalne turnieje eliminacyjne do azjatyckiego Minora zakończone. Tym samym do zaproszonych już wcześniej TyLoo i Renegades dołączyły trzy kolejne ekipy, które już w połowie lipca powalczą o dwa miejsca na FACEIT Major London 2018.

Jako pierwsi ręce w geście triumfu wznieść mogli reprezentanci SZ Absolute, którzy w wielkim finale wschodniazjatyckich kwalifikacji niespodziewanie pokonali wyżej notowane The MongolZ. Przed drabinkę pojedynczej eliminacji nie przebrnął także inny z faworytów, czyli południowokoreańskie MVP PK, przez co ostatecznie to właśnie Japończycy zapewnili sobie awans. Z kolei slot przeznaczony dla regionu środkowowschodniego zgarnęło Uniquestars z Izraela.

Najciekawiej prezentuje się jednak sytuacja Fierce Tiger. Ekipa ta kilka dni temu została zdyskwalifikowana z CS:GO Asia Championships 2018, gdy okazało się, że jeden z jej zawodników otrzymał VAC bana. Mimo to po drobnej zmianie w składzie formacja powróciła do rywalizacji, dzięki czemu zobaczymy ją na Minorze. Lekki niesmak pozostawia jednak sposób, w jaki Chińczycy przypieczętowali swoją promocję. Otóż decydujący mecz, w którym mieli zmierzyć się z wyżej notowanym VG.FlashGaming, w ogóle się nie odbył, gdyż ekipa ta nie mogła zjawić się na serwerze z powodu problemów z internetem. W tych okolicznościach organizatorzy zdecydowali o przyznaniu walkowera na korzyść FT.

Na ten moment lista uczestników prezentuje się następująco:

Fierce Tiger Renegades SZ Absolute
TyLoo Uniquestars

Azjatycki Minor, na którym wystąpi w sumie osiem drużyn, odbędzie się między 16 a 20 lipca w Londynie. Jego łączna pula nagród osiągnie kwotę 50 tysięcy dolarów, a ponadto dwa najlepsze zespoły zapewnią sobie udział we wrześniowym brytyjskim Majorze.