Prawdopodobnie o Fierce Tiger szczersza publika usłyszała po raz pierwszy kilka dni temu, gdy Perfect World zdyskwalifikowało tę ekipę z organizowanego przez siebie CS:GO Asia Championships 2018. Powód? VAC ban, który pojawił się na koncie jednego z zawodników chińskiej formacji.

Ta nieprzyjemna sytuacja nie przeszkodziła chińskiej ekipie w walce o wyjazd na azjatyckiego Minora. Do zmagań gracze z Państwa Środka przystąpili z nowym, tajemniczym zawodnikiem, tbgirl, który zajął miejsce zbanowanego wcześniej Kuna "LEo" Hou. I wszystko byłoby dobrze, gdyby nie śledztwo, które przeprowadził FACEIT, a które dzięki pomocy Valve wykazało związek nowo zatrudnionego gracza z jednym kont ukaranych banem. Nie zostało jednak ujawnione czy należało ono do wspomnianego już LEo, czy też do kogoś innego.

Warto przypomnieć, że jeszcze jakiś czas temu członkowie Fierce Tiger mieli zapewnione miejsce na Minorze, gdyż ich decydujący mecz z VG.FlashGaming został zakończony walkowerem. Okazało się jednak, że problemy z internetem, z powodu których VG nie mogło stawić się w wyznaczonym terminie, były efektem zewnętrznego sabotażu, wobec czego spotkanie miało zostać powtórzone. Niemniej teraz wiemy, że FT w niem nie wystąpi – zamiast tego o bilet do Londynu powalczy ROAR, które wcześniej odpadło w półfinale.