Kolejne trzy ekipy dołączyły do grona uczestników azjatyckiego Minora. Na rozgrywanej w Londynie imprezie na pewno zobaczymy Tainted Minds, Signature Gaming oraz 5POWER Gaming, które okazały się najlepsze w swoich regionach.

Jako pierwsi swój sukces mogli świętować reprezentanci Tainted Minds, którzy na swojej drodze napotkali niemal wszystkie czołowe formacje z regionu Oceanii. Ekipie Yamana "yama" Ergenekona przyszło się bowiem mierzyć m.in. z Dark Sided oraz ORDER. W wielkim finale natomiast zespół z Antypodów nie miał już większych problemów z ograniem miksowego POP4ZITS, które jeszcze na Duscie2 próbowało co prawda walczyć, ale już na Overpassie poległo z kretesem w stosunku aż 4:16.

Końcowe rozstrzygnięcia zapadły także w Azji Południowo-Wschodniej. Tam dość niespodziewanie triumfu nie zapewniło sobie B.O.O.T-dream[S]cape, które w decydującym o awansie meczu musiało uznać wyższość 5POWER Gaming. Szczęście uśmiechnęło się również do składu Signature Gaming, który po ciężkim pojedynku z Recca Esports miał już potem o wiele łatwiej. Przeciwnikami Tajów były bowiem ArkAngel Pro Team z Filipin oraz Devious z Singapuru, które stawiały zdecydowanie mniejszy opór.

Na ten moment lista uczestników prezentuje się następująco:

5POWER Gaming Renegades Signature Gaming SZ Absolute
Tainted Minds TyLoo Uniquestars

Azjatycki Minor, na którym wystąpi w sumie osiem drużyn, odbędzie się między 16 a 20 lipca w Londynie. Jego łączna pula nagród osiągnie kwotę 50 tysięcy dolarów, a ponadto dwa najlepsze zespoły zapewnią sobie udział we wrześniowym brytyjskim Majorze.