Za nami kolejny ćwierćfinał SL i-League StarSeries Season 5. Miejsce w półfinale turnieju w Kijowie zapewnili sobie reprezentanci mousesports, którzy okazali się lepsi od szwedzkiego Ninjas in Pyjamas.

mousesports 2 : 1 Ninjas in Pyjamas

(StarSeries i-League S5 – ćwierćfinał)
9 6 Mirage 9 16
3 7
16 8 Inferno 7 11
8 4
16 9 Nuke 6 9
7 3

W pierwszych rundach gry na Mirage'u byliśmy świadkami bardzo wyrównanej rozgrywki. Dopiero po chwili zawodnicy Ninjas in Pyjamas wyszli na prowadzenie, zgarniając sześć punktów z rzędu. Gdy kilka minut później mousesports odrobiło straty, zdobywając siedem oczek, zanosiło się na to, że wielonarodowościowa ekipa szybko zakończy to spotkanie. Tak się jednak nie stało. W swojej następnej rundzie rozgrywanej z pełnym wyposażeniem, zawodnicy NiP-u pokonali rywali, a potem już bez żadnych strat doprowadzili ten mecz do końca, wygrywając 16:9.

W pierwszej połówce walki na Inferno mogliśmy zauważyć kilka serii wygranych rund przez każdą z ekip. Gdy jedna zdobywała kilka punktów - druga po chwili doliczała na swoje konto tyle samo, przez co po pierwszej części starcia na tablicy pojawił się wynik 8:7 dla mouz. Po zamianie stron początkowe rundy wpadły na konto oskara i spółki. Szwedzi jednak nie zamierzali się poddać. Zespół GeT_RiGhTa po chwili dość mocno zbliżył się do rywali, tracąc do nich już tylko jeden punkt. Myszy po tej chwili słabości odżyły i już bez straty żadnego oczka wygrały na drugiej mapie 16:11.

Na decydującym Nuke'u grę lepiej rozpoczęło mousesports. Ekipa ropza zgarnęła na swoje konto początkowe osiem rund. Gracze Ninjas in Pyjamas próbowało dokonać comebacku, co częściowo im się udało - odrobili bowiem sześć punktów. Po zamianie stron pistoletówka została ponownie zgarnięta przez formację suNny'ego. Ulegając już jedynie w trzech rundach, międzynarodowa mieszanka zwyciężyła na tej mapie, awansując dzięki temu do półfinałów.

Lada moment rozpocznie się kolejny ćwierćfinał w ramach StarSeries i-League Season 5. SK Gaming, mające ostatnio spore problemy z formą, zmierzy się w nim z Natus Vincere, które kilkanaście dni temu zajęło 3-4. miejsce podczas finałów 7. sezonu ESL Pro League.

Wybrane mecze StarSeries i-League Season 5 wraz z polskim komentarzem oglądać można za pośrednictwem kanału StarLaddera, który znajduje się pod tym adresem. Po więcej informacji na temat zawodów zapraszamy do naszej relacji tekstowej.